SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus zmienia ceny w roamingu

Od 1 stycznia 2023 r. nastąpi zmiana ceny hurtowej za transmisję danych oraz połączenia odebrane w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. W związku z tym Plus zapowiedział zmianę warunków świadczenia usług w roamingu.

Zmiana ceny hurtowej za transmisję danych oraz połączenia odebrane w roamingu w UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie wynika z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/612 z dnia 6 kwietnia 2022 r. oraz Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2021/654 z dnia 18 grudnia 2020 r.

Zapowiedziane w związku z tym zmiany warunków świadczenia usług w roamingu przez Plusa polegają na:

  • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za:
    • odebrane połączenie głosowe – 0,22 zł za 10 minut,
    • wysłaną wiadomość MMS - do 0,10 zł za 10 wiadomości,
    • transmisję danych - do 10,43 zł za 1 GB,
  • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych po przekroczeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za transmisję danych - do 10,43 zł za 1 GB,
  • podwyższeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie.

Zmiany dotyczą cenników i regulaminów promocji roamingowych, Taryfy europejskiej dla postpaid i Taryfy europejskiej dla postpaid 2, Taryfy europejskiej dla Mix oraz Taryfy europejskiej dla Mix 2.

W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, klientom Plusa przysługuje prawo wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy powinno zostać złożone do dnia 1 stycznia 2023 r.

Ponieważ zmiany wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa i powodują obniżenie cen usług telekomunikacyjnych, w przypadku skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy przed upływem czasu oznaczonego, na jaki została zawarta, Plus będzie uprawniony do dochodzenia kary umownej/zwrotu przyznanej ulgi, o ile zostały przewidziane w umowie, w wysokości i na zasadach wskazanych w tej umowie.

Dołącz do dyskusji: Plus zmienia ceny w roamingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl