SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plus stosuje rozwiązanie CSFB, oferta "smartfon LTE" w połowie stycznia 2013 r.

Sieć komórkowa Plus wprowadza do oferty smartfony, które pozwalają na korzystanie z mobilnego internetu LTE. W sieci operatora zastosowano rozwiązanie Circuit-Switch Fallback (CSFB).

Plus stosuje rozwiązanie CSFB, oferta

W grudniu br. Plus zakończył testy funkcjonowania smartfonów LTE i pracuje obecnie nad udostępnieniem tego rozwiązania klientom.

Do komercyjnego uruchomienia usługi przygotowana została sieć operatora, w której zastosowano rozwiązanie zwane Circuit-Switch Fallback (CSFB). Pozwala ono na przechodzenie między technologią 4G LTE, w której klient może korzystać z dostępu do internetu, a siecią 3G/2G, w której wykonywane są inne usługi, w szczególności połączenia głosowe.

Funkcjonalność CSFB oznacza, że klient może korzystać na swoim smartfonie z internetu w technologii LTE. W sytuacji, gdy znajduje się on w zasięgu LTE i chce wykonać lub odebrać połączenie głosowe, zostaje automatycznie przełączony do sieci 2G/3G. Procedura CSFB, czyli przejście z LTE do 3G trwa ok. 1-2 sekundy, po czym zostaje nawiązane połączenie głosowe. W przypadku połączenia pomiędzy dwoma użytkownikami LTE procedura ta jest wykonywana dwukrotnie - na telefonie inicjującym połączenie i otrzymującym połączenie. Po zakończeniu połączenia głosowego telefon samoczynnie wraca do LTE.

Plus przeprowadził również testy smartfonów obsługujących nową technologię. W sprzedaży są dostępne Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920 obsługujące transmisje danych LTE, a w połowie stycznia mają pojawić się modele Samsung S3 oraz Samsung Note II. Testowane są także kolejne aparaty od innych dostawców, m.in. Huawei Ascend P1 i LG Optimus.

Plus obecnie przygotowuje ofertę na usługę "smartfon LTE". Ma ona zostać udostępniona w połowie stycznia 2013 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus stosuje rozwiązanie CSFB, oferta "smartfon LTE" w połowie stycznia 2013 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Ślicznie wszystko jest opisane, jednak jak podajecie modele telefonów to przynajmniej podajcie je szczegółowo.

Co to ma być : LG Optimus.??
LG Optimus jaki ??
8 8
odpowiedź