SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus zwycięzcą przenoszenia numerów w III kwartale. Play z rekordową stratą

W III kwartale 2019 roku użytkownicy polskich sieci komórkowych przenieśli w sumie ponad 396 tysięcy numerów - wynika z nowego zestawienia Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Na pozycji lidera pozostała sieć Plus notując największy dodatni bilans wśród oddanych i pozyskanych numerów. Największe straty dotknęły Play, który zanotował rekordowo niski bilans - z górą 62 tysiące numerów na minusie.

czekaj...Article

Według raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) w III kwartale 2019 r. w sumie pomiędzy sieciami mobilnymi przeniesiono 396 096 numerów telefonicznych. Użytkownicy najczęściej zmieniali operatora we wrześniu, najrzadziej zaś w sierpniu.

Wśród operatorów najwięcej numerów od konkurentów pozyskał Polkomtel, właściciel Plusa (101 240), na 2. miejscu znalazł się Orange Polska (88 049), a podium zamyka Play (73 390).

Po stronie „dawców” ujętych w raporcie UKE, czyli operatorów z których przeniesiono numery na zewnątrz na szczycie listy znalazł się Play (136 374 numerów), straty na wysokim poziomie zanotowali także Orange (102 332) oraz T-Mobile Polska (71 779).

Plus dystansuje konkurentów, rekordowa strata Play

W ostatecznym bilansie najlepszy wynik zysków i strat w przenoszeniu numerów zanotował w III kwartale br. Polkomtel (39 838 numerów na plusie). Plus już trzeci kwartał z rzędu znajduje się na pozycji lidera w zestawieniu. Za jego plecami znaleźli się korzystająca z infrastruktury Plusa sieć Premium Mobile (13 602) oraz Tide Software uzyskując dodatni wynik 10 547 numerów.

Największym przegranym w najnowszym bilansie jest Play, który na minusie zanotował 62 984 kart SIM, na 2. miejscu znalazł się Orange Polska (14 283), a na trzecim T-Mobile Polska (8 080 numerów na minusie).

Rekordowo słaby bilans Play może być wciąż konsekwencją podwyżek cen usług abonamentowych wprowadzonych przez tego operatora w czerwcu br. Z drugiej strony jednak Orange zanotował o wiele mniejsze straty użytkowników niż Play, choć także zdecydował się w maju br. na podniesienie kosztów swoich podstawowych taryf.

Na razie na wzrost cen usług komórkowych nie zdecydowali się pozostali dwaj najwięksi nasi operatorzy – Plus i T-Mobile Polska, choć ta ostatnia sieć w końcu czerwca br. podrożyła swoją ofertę związaną z dostępem do nielimitowanego internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus zwycięzcą przenoszenia numerów w III kwartale. Play z rekordową stratą

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
observer
Mija chyba czas naciągania w reklamach i ludzie doceniają stabilność sieci
odpowiedź
User
do-observer
Mija chyba czas naciągania w reklamach i ludzie doceniają stabilność sieci


Po przekrętach reklamowych w Playu (np. wciskają że mają 5G chociaż nigdzie na świecie jeszcze nie działa) ludzie rozsądniej podchodzą do wyboru operatora a najbardziej niezawodny jest Plus, największy transfer danych o czymś świadczy - inne sieci padłyby przy takim przepływie
odpowiedź
User
Karl
Warto zauważyć że Plus ma nie tylko najwięcej nowych abonentów ale i najmniej odchodzących. Mało odejść to chyba najlepszy komplement dla sieci. Jak w poprzednich komentarzach - ludzi zaczynają nudzić reklamy i szukają solidnego działania
odpowiedź