SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PMPG chce pozbawienia prawa działalności gospodarczej byłego członka zarządu

Grupa PMPG Polskie Media złożyła do Sądu Rejonowego w Szczecinie wniosek o pozbawienie prawa prowadzenia działalności gospodarczej Piotra Surmackiego, byłego członka zarządu Platformy Mediowej Point Group, a obecnie prezesa spółki Fachowcy.pl. Surmacki uważa wniosek za bezzasadny.

Article

Wśród zarzutów jakie wydawca „Wprost” stawia Piotrowi Surmackiemu znalazły się „rażące niedbalstwo i brak reakcji na problemy z regulowaniem należności finansowych przez zarządzaną przez niego spółkę”. PMPG jest jednym z wierzycieli 3P Inwestycje Internetowe. Koncern twierdzi, że kierowana przez Piotra Surmackiego spółka nie była w stanie pokryć swoich zobowiązań wobec wierzycieli.

W końcu 2008 roku PMPG Polskie Media nabyła obligacje spółki zarządzanej przez Surmackiego. Prognozy przyjęte do zawartej wtedy umowy inwestycyjnej zakładały, że w okresie 5 lat skumulowany zysk spółki 3PH wyniesie ponad 17 mln zł. Obligacje nigdy nie zostały wykupione przez 3P Inwestycje Internetowe.

- Surmacki zgłosił wniosek o ogłoszenie upadłości spółki 3P Inwestycje Internetowe dopiero we wrześniu 2012 r. i to w reakcji na wniosek jednego z wierzycieli. W uzasadnieniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości 3P Inwestycje Internetowe, sąd potwierdził, że spółka ta nie regulowała swoich zobowiązań od 2009 r., czyli przez 3 lata przed złożeniem wniosku o upadłość. Jako prezes zarządu, Surmacki miał obowiązek zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości w ciągu dwóch tygodni od powstania podstawy do jej stwierdzenia. Zaniedbanie, którego się dopuścił, w ocenie PMPG wpłynęło na znaczące obniżenie wartości majątku spółki, uniemożliwiając de facto zaspokojenie ogółu jej wierzycieli w ramach postępowania upadłościowego - wyjaśnia PMPG Polskie Media.

Spółka wnioskuje o odebranie Piotrowi Surmackiemu na 10 lat prawa prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek oraz prawa pełnienia funkcji członka rady nadzorczej, komisji rewizyjnej, reprezentanta lub pełnomocnika osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, spółki handlowej, przedsiębiorstwa państwowego, spółdzielni, fundacji i stowarzyszenia.

- Wniosek PMPG jest całkowicie bezzasadny i ma na celu tylko i wyłącznie wykreowanie negatywnego wizerunku mojej osoby - uważa Piotr Surmacki, prezes spółki Fachowcy.pl.

- Pragnę poinformować, że w sprawie dotyczącej spółki 3P Inwestycje Internetowe Sp. z o.o. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia (sygn. X K51/15) 18 lipca 2016 wydał już wyrok. Zgodnie z nim zostałem w całości uniewinniony od stawianych mi zarzutów działania na szkodę spółki i wierzycieli, w tym także na szkodę wierzyciela PMPG. Prokuratora Rejonowa w Szczecinie (oskarżyciel) nie wniosła apelacji więc wyrok jest prawomocny. Ponadto, Sąd w uzasadnieniu wyroku uznał, że podejmowałem wszelkie niezbędne działania faktyczne i prawne mające na celu zapewnienie dalszego działania i rozwoju spółki 3P Inwestycje Internetowe, w tym zaspokojenie wierzycieli, również ze środków osobistych na pokrycie bieżących opłat. Tym samym Sąd uznał wszelkie oskarżenia podnoszone pod moim adresem, w tym również przez PMPG za całkowicie bezzasadne. Ponowną próbę wznowienia postępowania uznaje jako działania mające na celu wyrządzenie szkód wizerunkowych. Dlatego zleciłem już kancelarii prawnej podjęcie czynności przeciwko PMPG w zakresie ochrony moich dóbr osobistych - komentuje Surmacki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG chce pozbawienia prawa działalności gospodarczej byłego członka zarządu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl