SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG na plusie. Przychody wzrosły o 20 proc.

Platforma Mediowa Point Group, właściciel m.in. tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”, zanotowała wzrost przychodów w I kwartale tego roku i zakończyła go dodatnim wynikiem finansowym.

PMPG na plusie. Przychody wzrosły o 20 proc.

Z raportu spółki wynika, że przychody PMPG w pierwszych trzech miesiącach br. wyniosły 18 mln zł, czyli o ok. 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Wskaźnik EBITDA uplasował się na poziomie 1,85 mln zł, podczas gdy rok wcześniej była ujemny z wynikiem 3,27 mln zł. Z kolei zysk netto wyniósł 908 tys. zł (rok temu spółka miała 672 tys. zł straty netto).

PMPG tłumaczy w komunikacie, że na osiągnięcie pozytywnego wyniku wpłynęła przeprowadzona w ub.r. restrukturyzacja grupy oraz wprowadzenie nowego systemu zarządzania poprzez kluczowe wskaźniki efektywności.

Spółka w I kwartale br. wprowadziła też na rynek nowy konserwatywny tygodnik opinii „Do Rzeczy” kierowany przez Pawła Lisickiego, którego wydawanie oparte na funkcjonującej już infrastrukturze administracyjnej i sprzedażowej spółki.

PMPG wraz z firmą Astro bierze też udział w konkursie na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie chce mieć kanał edukacyjny. - Zgodnie z planami rozwoju Grupy, kanał telewizyjny może zostać uruchomiony pod koniec 2013 lub w 2014 r.  -  podano w komunikacie. Spółka szuka też inwestora dla marki „Film” i nie wyklucza jej sprzedaży.

Na koniec I kwartału br. zarząd PMPG podał, że w tym roku przychody spółki mają wzrosnąć do 76,62 mln zł, a EBITDA ma wynieść ponad 4 mln zł (więcej na ten temat). - Wyniki pierwszego kwartału potwierdzają, że pozytywna prognoza jest również prognozą realistyczną - informuje teraz PMPG.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG na plusie. Przychody wzrosły o 20 proc.

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andre
Nuda. Dobrze im idzie. Nie ma sie nad kim pastwic...
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Strasznie przygnębiająca wiadomość. Lemingi będą się musiały dobrze naskrobać po łepetynach, żeby dokopać jakoś Lisieckiemu i PMPG, tak jak to robiły od pewnego czasu. No ale jak to zrobić, jak mu dobrze idzie? Wiem! Napiszcie, że to chwilowe. Albo że kreatywna księgowość. A może to SKOKi dosypały kasy? No zróbcie coś!
odpowiedź
User
jakie jaja
Jak można tak pisać. Przecież oni w związku z koncesja podnieśli wycenę i to wpłynęło na wynik. Dalej pompują
odpowiedź
User
John
Wycena akcji PMPG to już po dnie szoruje 20gr a czasami i jeszcze mniej.
odpowiedź