SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Pawlak po 9 latach odszedł z rady nadzorczej PMPG Polskie Media

Z funkcji członka rady nadzorczej PMPG Polskie Media (właściciela m.in. „Wprost” i „Do Rzeczy”) zrezygnował Mariusz Pawlak. Zajmował to stanowisko od czerwca 2010 roku.

Mariusz Pawlak, fot. NewseriaArticle

Mariusz Pawlak był niezależnym członkiem rady nadzorczej PMPG Polskie Media. W komunikacie firmy podano, że zrezygnował z tej funkcji z przyczyn osobistych.

Pawlak jest wspólnikiem i wiceprezesem spółki Lorek Pawlak Family Office. Pełni też funkcję głównego ekonomisty Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Wcześniej pracował m.in. jako wiceprezes ds. operacyjnych w spółce Presspublica (obecnie Gremi Media), wiceprezes Infinity Capital, doradca zarządu w Orlenie, dyrektor ds. relacji inwestorskich w IR Services oraz dyrektor ds. fuzji i przejęć w spółce Polimex-Mostostal.

Był też członkiem rad nadzorczych spółek Exatel, TMS Brokers, Black Lion, Hawe, Apator oraz Inowrocławskie Kopalnie Soli Solino.

W połowie sierpnia br. zarząd PMPG Polskie Media zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych dla swojej grupy kapitałowej. Władze firmy biorą pod uwagę różne ruchy, m.in. pozyskanie inwestorów, przejęcia i sprzedaż części aktywów.

PMPG z nowym zarządem, Lisiecki w radzie nadzorczej

Z początkiem maja Michał M. Lisiecki odszedł po wielu latach z funkcji prezesa PMPG Polskie Media, został członkiem rady nadzorczej firmy. Od połowy marca do początku kwietnia Lisiecki przez 21 dni był w areszcie w związku z zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych. Chodzi o wyrządzenie szkód w wysokości 40 mln zł na mieniu będącej w upadłości spółki Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury, której syndykiem był Tomasz S., były wiceprezes PMPG Polskie Media. Lisiecki zapewnia, że jest niewinny, a zarzuty postawiono mu wskutek pomówienia.

W zarządzie firmy zastąpili go Ewa Rykaczewska, Robert Pstrokoński i Piotr Piaszczyk, żadne z nich nie objęło funkcji prezesa. Piaszczyk został też prezesem AWR Wprost, spółki zależnej PMPG Polskie Media wydającej tygodnik „Wprost”. Michał M. Lisiecki pozostaje większościowym akcjonariuszem PMPG - ma akcje stanowiące 61,09 proc. jej kapitału i dające 60,93, proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Oprócz Lisieckiego w radzie nadzorczej PMPG Polskie Media są Tomasz Biełanowicz (jako przewodniczący, od lipca 2007 roku), Andrzej Chmiel (od czerwca 2009 roku) i Michał Krzyżanowski (od listopada ub.r.).

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media zanotowała 12,15 mln zł wpływów sprzedażowych (po wzroście o 6,2 proc. w skali roku) i 1,34 mln zł straty netto (wobec 2,45 mln zł zysku rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Pawlak po 9 latach odszedł z rady nadzorczej PMPG Polskie Media

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Refleksja
O 9 lat za pózno
odpowiedź