SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media odpisuje 2,2 mln zł, zmalała wartość nieruchomości pod Warszawą

PMPG Polskie Media (wydawca m.in. „Wprost” i „Do Rzeczy”) obniżyła z 4,405 do 2,198 mln zł wartość bilansową posiadanej nieruchomości w Piasecznie pod Warszawą. W konsekwencji wynik netto firmy za ub.r. zmaleje o 2,207 mln zł.

Odpis został dokonany przez PMPG Polskie Media po otrzymaniu w czwartek w zeszłym tygodniu nowej wyceny nieruchomości zawartej w operacie szacunkowym sporządzonym przez rzeczoznawcę majątkowego. Władze spółki skonsultowały to jeszcze wewnętrznie i z audytorem.

W komunikacie giełdowym PMPG zaznaczono, że tak duży spadek wartości nieruchomości wynika ze zmiany sposobu wyceny: z dotychczas stosowanego podejścia porównawczego na podejście mieszane dochodowo-kosztowe. Dodano, że zgodnie z art. 154 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami to rzeczoznawca majątkowy wybiera właściwe podejście oraz metody i techniki szacowania nieruchomości.

PMPG Polskie Media z odpisami na ponad 10 mln zł

Pod koniec grudnia ub.r. PMPG Polskie Media zdecydowała się dokonać odpisów w kwocie 9,76 mln zł na należności z pożyczek i obligacji. 9,64 mln zł z tej kwoty dotyczy należności od spółki Capital Point, której właścicielem jest cypryjska firma Lisiecki Investments kontrolowana przez Michała M. Lisieckiego. Natomiast pod koniec sierpnia utworzyła odpisy w wysokości 485,7 tys. zł, jako powód podając „wątpliwość co do możliwości spłaty należności przez dłużników”.

Od połowy sierpnia ub.r. PMPG Polskie Media prowadzi przegląd opcji strategicznych, w ramach którego bierze pod uwagę m.in. pozyskania inwestorów oraz sprzedaż i kupno aktywów. W połowie października Michał M. Lisiecki sprzedał 290 tys. akcji spółki stanowiących 2,86 proc. jej kapitału zakładowego. Nadal ma 58,3 proc. jej akcji.

Do grupy PMPG Polskie Media należy przede wszystkim 90 proc. udziałów AWR Wprost wydającej tygodnik „Wprost” i Wprost.pl oraz 81 proc. udziałów Orlego Pióra publikującego tygodnik „Do Rzeczy”, miesięcznik „Historia Do Rzeczy” i Dorzeczy.pl.

W trzecim kwartale ub.r. firma osiągnęła wzrost przychodów o 19,2 proc. do 13,27 mln zł oraz zysku netto ze 129 tys. zł do 1,77 mln zł.

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media odpisuje 2,2 mln zł, zmalała wartość nieruchomości pod Warszawą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl