SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po 22 latach Jeff Blackburn odchodzi ze stanowiska wiceprezesa Amazona. Był prawą ręką Jeffa Bezosa

Jeff Blackburn, starszy wiceprezes Amazona odszedł ze swojego stanowiska. Menedżer odpowiedzialny między innymi za przejęcia i reklamę był uważany za prawą rękę Jeffa Bezosa, który niedawno zapowiedział że przestanie kierować firmą. Blackburn nie zdradził dalszych planów zawodowych, jednak zastrzegł że nie odchodzi jeszcze na emeryturę.

W ostatnim okresie koncern Amazon przechodzi poważne zmiany personalne. Na początku lutego br. Jeff Bezos, założyciel Amazona zapowiedział odejście z fotela CEO. Rezygnację ze stanowiska ogłosił w ślad za tym Jeff Wilke, dyrektor odpowiedzialny za dział konsumencki Amazona.

Wiceprezes też odchodzi

Teraz swoją decyzję o opuszczeniu firmy ogłosił także w korespondencji skierowanej do współpracowników Jeff Blackburn, starszy wiceprezes Amazona.

Czytaj także: Amazon po raz pierwszy od 17 lat tnie wydatki na reklamy

Jeff Blackburn pracował w koncernie przez 22 lata, z czasem stał się najbliższym współpracownikiem Jeffa Bezosa i był uważany za jego prawą rękę. Ostatnio menedżer zajmował się w Amazonie kwestiami dotyczącymi przejęć innych firm, rynku reklamowego oraz oferty koncernu w obszarze VoD.

Przez ostatni rok Blackburn przebywał na urlopie. Odchodzący wiceprezes nie zdradził dalszych planów zawodowych zaznaczając jednak, że jeszcze nie przechodzi na emeryturę. Nie podał także motywów swojej decyzji, jednak według nieoficjalnych informacji odejście Blackburna może być związane z objęciem szefostwa Amazona po Bezosie przez Andy Jassy’ego, który planuje restrukturyzacje i zmiany personalne w ścisłym kierownictwie koncernu.

Czytaj także: Amazon wchodzi do Polski, uruchamia rejestrację dla sprzedawców

W czwartym kwartale 2020 roku wpływy ze sprzedaży Amazona były o 44 proc. wyższe niż rok i wcześniej i wyniosły 125,6 mld. To więcej niż prognozował rynek. Łączne wpływy ze sprzedaży w całym 2020 roku wyniosły 386,1 mld dolarów, o 38 proc. więcej niż w 2019 r.

Dołącz do dyskusji: Po 22 latach Jeff Blackburn odchodzi ze stanowiska wiceprezesa Amazona. Był prawą ręką Jeffa Bezosa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl