SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PO dogania PiS w nowym sondażu partii politycznych

Zjednoczona Prawica ma tylko nieco ponad 3 punkty procentowe przewagi nad Koalicją Obywatelską - wynika z nowego sondażu Research Partner na panelu Ariadna.

Jarosław Kaczyński, fot. PiSArticle

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 6 listopada, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 32,6 proc. respondentów, wynika z badania preferencji politycznych Polaków, przeprowadzonego w dniach 28-31 października 2022 roku przez firmę Research Partner na panelu Ariadna.

KO ma 29 proc. poparcia

Zmniejsza się dystans pomiędzy partią rządzącą i Koalicją Obywatelską, którą poparłoby już 29 proc. badanych. Trzecia w zestawieniu Polska 2050 zdobyłaby głosy 10,3 proc. Polaków.

Do sporych przetasowań doszło ponownie na dalszych miejscach. Lewicę poparłoby 6,6 proc. ankietowanych, Konfederację 6,5 proc., a PSL z wynikiem 5,4 proc. byłoby ostatnim ugrupowaniem, które przekroczyłoby próg wyborczy.

Prawie 7 proc. badanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować. Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 47,5 proc. ankietowanych odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a kolejne 15,0 proc. „raczej tak”, co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 62,5 proc.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 28-31.10.2022, na ogólnopolskiej próbie 1064 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: PO dogania PiS w nowym sondażu partii politycznych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Justyś
Nie lepiej napisać, że PiS prowadzi w sondażu?
odpowiedź
User
Anka
Wyniki sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej"

PiS - 33,7
KO - 27,6
Polska 2050 - 10,9
Lewica - 10,1
itd...

Podacie?
odpowiedź
User
Nie ma nadziei dla tego kraju
Kiedyś ministrów dymisjonowało się za zegarek a wieloletnich działaczy potrafiono wyrzucić z partii, gdy wyszło na jaw, że np. w biurze poselskim zatrudniono synową. Dziś PiS kradnie na potęgę (wydatki wyprowadzane poza budżet, dotacje i dofinansowania dla "swoich", tworzy się kolejne fundusze i instytuty, wyciskanie spółek skarbu państwa jak cytryny), liczba nierozliczonych afer przekroczyła dawno setkę, karuzela kadrowa osiągnęła rozmiary nieznane po 1989 roku, niezależne instytucje państwa zdemolowane, inflacja do końca roku przekroczy 20% a 33,7% baranów ma to w nosie i dalej chce głosować na tych bolszewików.
odpowiedź