SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po interwencji TVP dziennikarzom „W Sieci” i TV Republiki pozwolono wejść na finał WOŚP

Telewizja Polska umożliwiła kilku prawicowym dziennikarzom, przede wszystkim Telewizji Republika i tygodnika „W Sieci”, którym akredytacji odmówiła Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wstęp do siedziby TVP podczas niedzielnego finału WOŚP.

Jerzy Owsiak, fot. PAP / Andrzej Grygiel Article

Biuro prasowe Fundacji WOŚP odmówiło akredytacji paru reporterom z mediów określanych jako prawicowe, m.in. krytykujących Orkiestrę i Jerzego Owsiaka Telewizji Republika i tygodnika „W Sieci”, a także serwisu Prawapolityka.pl. Uzasadniono to „zaostrzoną polityką bezpieczeństwa TVP” (przeczytaj o tym więcej).

Dziennikarze z pytaniami w tej sprawie zwrócili się do Jacka Rakowieckiego, rzecznika prasowego Telewizji Polskiej, w której siedzibie działało główne studio finału WOŚP. Rakowiecki szybko zapewnił, że wszyscy przedstawiciele mediów mogą relacjonować w siedzibie TVP finał Orkiestry.

- Rzeczywiście dotarły do nas informacje, że taka sytuacja (odmówienie akredytacji przez WOŚP niektórym dziennikarzom - przyp.red.) miała miejsce. Natychmiast po ich otrzymaniu interweniowaliśmy, przypominając Orkiestrze, że zgodnie z wieloletnimi już zasadami współpracy nie można ograniczać prawa dziennikarzy do przebywania podczas Finału na terenie TVP i zapewniliśmy wszystkich, którzy się z nami w tej sprawie kontaktowali, że Telewizja Polska gwarantuje taki wstęp - podkreślił Jacek Rakowiecki. - TVP nigdy nie odmawiało prawa wejścia jakiemukolwiek dziennikarzowi na żaden z finałów Orkiestry. Także dziś spodziewamy się wizyty TV Republiki i innych i zapewniam, że nie będą im ze strony Telewizji Polskiej czynione jakiekolwiek przeszkody. Przeciwnie, dołożymy wszelkich starań, by mogli bez zakłóceń wykonywać swoją pracę - dodał. - Odmowa, jaką Państwo dostali, jest wynikiem nieporozumienia i bardzo za to przepraszam - napisał Rakowiecki dziennikarzom wPolityce.pl.

- Przeprosiny zostały przyjęte - Marcin Wikło natychmiast pojechał do studia na Woronicza - poinformowało wPolityce.pl w niedzielę po południu.

Przypomnijmy, że akredytacji na czwartkową konferencję WOŚP nie otrzymał dziennikarz Telewizji Republika Michał Rachoń. Udało mu się jednak wejść na konferencję, jednak po tym jak zadał pytania dotyczące procesu Jerzego Owsiaka i zarzucającego mu nieprawidłowości finansowe blogera Piotra Wielguckiego (znanego jako Matka Kurka), został siłą wyproszony przez ochroniarzy. Oburzyło to zdecydowaną większość środowiska dziennikarskiego (przeczytaj więcej na ten temat). Telewizja Republika i sam Rachoń zapowiedzieli w piątek, że za tę sytuację i negatywne wypowiedzi Owsiaka o stacji i jej dziennikarzu pozwą go i WOŚP do sądu (więcej o tym).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po interwencji TVP dziennikarzom „W Sieci” i TV Republiki pozwolono wejść na finał WOŚP

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
Jerzy Owsiak to najważniejszy demokrata w Polsce, więc to on powinien decydować, kogo wpuścić, kogo wypuścić, komu dać z liścia i jakie dokumenty ujawnić. Że też ci prawicowcy tego nie wiedzą!
66 24
odpowiedź
User
Ygnac
Słabo panie yurek!!! co raz słabiej.
54 25
odpowiedź
User
Erwu
Nikt was nie prosił o wspieranie WOŚP ale idźcie sobie szczekać na własne podwórko.
30 66
odpowiedź
User
Jarek
Widać, że facet utracił kontakt z rzeczywistością.
56 20
odpowiedź
User
pytanie
po co te dupki pchaja sie na sile?
23 50
odpowiedź