SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po krytyce „Wiadomości” wicepremier Gliński rozmawiał z Jackiem Kurskim

Telewizja Polska nie będzie się odnosić do krytycznej wypowiedzi wicepremiera i ministra kultury prof. Piotra Glińskiego, wygłoszonej w niedzielnej audycji TVP Info. Nadawca chce wyciszyć zamieszanie wokół NGO-sów.

Minister kultury prof. Piotr Gliński, fot. TVP Article

Minister kultury prof. Piotr Gliński w niedzielnym wydaniu „Gościa Wiadomości” mocno skrytykował niedawną serię materiałów serwisu TVP1 o finansowaniu niektórych organizacji pozarządowych. Stwierdził, że materiały te są mało profesjonalne i kompromitujące dla TVP, a jedno z pytań Michała Adamczyka ocenił jako klasyczny przykład manipulacji i propagandy.

O zainteresowanie „Wiadomości” organizacjami pozarządowymi oraz krytykę wicepremiera prof. Piotra Glińskiego w niedzielnym „Gościu Wiadomości” pytali wczoraj polityków Prawa i Sprawiedliwości reporterzy TVN24 i Polsat News. Proszeni o komentarz na ten temat politycy odmawiali lub przekonywali, że nie należy przykładać do tego zbyt dużej wagi.

Nieoficjalnie wiadomo, że PiS jest podzielony - część posłów uważa, że Gliński nie powinien odnosić się publicznie do przekazu TVP, pozostali są zdania, iż Jacek Kurski poczuł się bardzo pewnie na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej.

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Telewizja Polska zamierza wyciszyć zamieszanie wokół niedzielnego „Gościa Wiadomości” oraz materiałów redakcji o NGO-sach. - Ta sytuacja była niepotrzebna. TVP robi akcje z Caritasem, to przecież też jest organizacja pozarządowa - usłyszeliśmy w TVP.

W poniedziałek około 18.00 prof. Gliński zatweetował: „Warto rozmawiać. Dobra rozmowa z @KurskiPL”. Wpis podał dalej prezes TVP Jacek Kurski. Tego dnia w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 nie było już materiału o finansowaniu organizacji pozarządowych, redakcja przypomniała za to m.in. aferę podsłuchową oraz poinformowała o postępach w śledztwie smoleńskim.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański ocenił, że prof. Gliński krytykował konkretne programy TVP, a nie całą telewizję publiczną. - Nie mnie oceniać ewentualne konsekwencje polityczne, o tym będą decydowały gremia kierownicze PiS - komentuje Czabański.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po krytyce „Wiadomości” wicepremier Gliński rozmawiał z Jackiem Kurskim

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz_TVPis
To już wiadomo dlaczego dziś Holecka słodziła się do gości. Była aż za miła.....
38 16
odpowiedź
User
Aga
ale to jest syf :(
39 14
odpowiedź
User
prawnik
I burza w szklance wody zakończy się tymczasową pacyfikacją.
27 13
odpowiedź
User
Standardy bolszewickie
Kurski i Paczuska obiecali że w propagandzie i oszczerstwach nie będą ruszali rodziny Glińskiego. Gliński stwierdził że w takim razie standardy profesjonalizmu zostaną zachowane i wszystko będzie ok. Kaczyński rozkazał rozejść się.
60 15
odpowiedź
User
hans
No cóż, pan Gliński poddawany ogromnemu ciśnieniu nie wytrzymuje i puszczają mu nerwy.Człowiek zacny ale słaby. W ocenie córeczek (dorosłych bab) i żon (dorosłych bab) w fundacjach nie ma racji. Fundacje tworzą warunki do lekkiego życia, łatwego zarobku i braku realnej odpowiedzialności za wyniki. Pan Gliński powinien o tym wiedzieć. Jego wybuch i pokrętna obrona "pań" były kompromitujące!
33 20
odpowiedź