SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV wyprodukuje pięć filmów, na początek komedia Tomasza Koneckiego z Rafałem Zawieruchą

Nadawca telewizyjny Kino Polska TV zapowiedział, że wspólnie z Krzysztofem Szpetmańskim wyprodukuje komedię „Po moim trupie” w reżyserii Tomasza Koneckiego, w której zagra Rafał Zawierucha. To pierwsza produkcja kinowa spółki.

Rafał Zawierucha; fot. AKPARafał Zawierucha; fot. AKPA

- Produkcja filmowa to dla Kino Polska TV naturalny kierunek rozwoju. Podjęliśmy taką decyzję między innymi dlatego, że chcemy zbudować bibliotekę własnych produkcji, nie tylko fabularnych. Doświadczenia największych światowych graczy pokazują, że własny kontent może budować istotną przewagę konkurencyjną - uzasadnia Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

W przypadku komedii „Po moim trupie” Kino Polska TV jako producent główny ma 92 proc. udziałów. Pozostałe 8 proc. należy do Krzysztofa Szpetmańskiego, który pełni funkcję producenta wykonawczego.

W „Po moim trupie” zagra Rafał Zawierucha, reżyserem Tomasz Konecki

Akcja „Po moim trupie” będzie rozgrywać się w małym miasteczku, w którym Teresa dzięki urodzie przyciąga licznych adoratorów. Jednocześnie potrafi być bezwzględna i okrutna, przez co niektórzy życzą jej śmierci. W tej grupie jest zięć bohaterki Kostek (zagra go Rafał Zawierucha), który chce, żeby teściowa na zawsze zniknęła z jego życia

- Gdy jego marzenie nieoczekiwanie się spełnia, życie miasteczka wywraca się do góry nogami. Wszystko zaczyna dziać się na opak, znikają spokój i harmonia. Normalność może przywrócić tylko cud: powrót Teresy. Na szczęście cuda się czasem zdarzają. I chodzą parami ... - czytamy w zapowiedzi filmu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Film wyreżyseruje Tomasz Konecki, który ma na swoim koncie hitowe komedie „Ciało”, „Testosteron” i „Lejdis”. Zdjęcia będą realizowane latem przyszłego roku. Premierę zaplanowano na styczeń lub luty 2021 roku, dystrybutorem produkcji będzie Galapagos Films.

Kino Polska TV wyda 20 mln zł na filmy kinowe

Bogusław Kisielewski zapowiada, że „Po moim trupie” to jedna z kilku produkcji filmowych Kino Polska TV.

- W najbliższym czasie chcielibyśmy wyprodukować 4-5 filmów o łącznym budżecie około 20 mln zł. Nie wszystkie zostaną ukończone w przyszłym roku, ale dwa na pewno - opisuje. Chcielibyśmy też, by wszystkie z tych filmów weszły do dystrybucji kinowej - dodaje prezes Kino Polska TV SA.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Kino Polska TV zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 39 proc. do 89,54 mln zł i zysku EBITDA o 46 proc. do 38,02 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 35,53 do 10,21 mln zł.

Firma nadaje m.in. stacje Kino Polska , Zoom TV i Stopklatka TV, dwie ostatnie są dostępne także w naziemnej telewizji cyfrowej. W zeszłym tygodniu ogłosiła wezwanie do sprzedaży pozostałych 250,5 tys. akcji Stopklatki (oferuje 6,20 zł za sztukę), zamierza wycofać spółkę z warszawskiej giełdy.

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV wyprodukuje pięć filmów, na początek komedia Tomasza Koneckiego z Rafałem Zawieruchą

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tadeusz pan
On w filmie Tarantino wypowiedział tylko 4 słowa, I to skierowane do psa. Poza tym mignął w 4 ujęciach nic nie mówiąc. Będzie na tym jechał do emerytury.
odpowiedź
User
Swordfish
Słabo oglądałeś. Na początku filmu na lotnisku wskazuje wyraźnie, którą bierze walizkę i mówi głośno jej kolor. Potem idzie w długim, powolnym ujęciu przez cały korytarz.
odpowiedź
User
Paweł
W tym filmie główną rolę kobiecą gra Edyta Olszówka. Nie wiecie o tym?
odpowiedź