SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po zawiadomieniu do prokuratury Dziennik.pl usuwa komentarze przy memie z Tadeuszem Rydzykiem

Szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą zgłosił do Prokuratury Okręgowej w Warszawie opublikowany przez Dziennik.pl mem z o. Tadeuszem Rydzykiem i dodane przy nim komentarze. Redakcja portalu usunęła już komentarze.

Po zawiadomieniu do prokuratury Dziennik.pl usuwa komentarze przy memie z Tadeuszem Rydzykiem

Zdjęcie Tadeusza Rydzyka z szyderczym napisem pojawiło się na Dziennik.pl 3 sierpnia br. jako jeden z „najlepszych memów tygodnia”. Podpis na grafice wskazuje, że pierwotnie została ona opublikowana w serwisie Ryjbuk.pl.

W zeszły piątek Radio Maryja poinformowało, że Ryszard Nowak, przewodniczący Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”, złożył zawiadomienie w sprawie tej publikacji do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Według Nowaka zamieszczając ten mem i komentarze, które dodali internauci, Dziennik.pl popełnił znieważenie (naruszając art. 256. ust. 1 Kodeksu karnego stanowiący, że „kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”).

- Uważam, że to, co zrobił dziennik, jest niedopuszczalne. Mało tego, pod wpisem dziennika znajdują się również obrażające o. Tadeusza Rydzyka komentarze. Te komentarze do dnia dzisiejszego nie zniknęły, a więc to, co zrobił dziennik dwa tygodnie temu, to jest moim zdaniem obraza ojca Tadeusza Rydzyka - osoby, która jest dla wielu milionów Polaków wielkim autorytetem - stwierdził Ryszard Nowak na antenie Radia Maryja.

Po informacji o zawiadomieniu prokuratury przez Nowaka, w poniedziałek rano komentarze - których od 3 sierpnia przy publikacji obejmującej 11 memów pojawiło się 65 - zostały usunięte. Natomiast sam mem z Rydzykiem nadal jest dostępny.

Na razie nie udało nam się uzyskać komentarza przedstawicieli firmy Infor Biznes (wydawcy Dziennik.pl) do tej sprawy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po zawiadomieniu do prokuratury Dziennik.pl usuwa komentarze przy memie z Tadeuszem Rydzykiem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Ogolnopolski komitet obrony przed sektami......
26 8
odpowiedź
User
Adam
Powinno być chyba "Ogólnopolski komitet obrony sekt"... masakra jakaś.
19 9
odpowiedź
User
Crawler
Abstrahując od zarzutów... pamiętacie, co stało się z wizerunkiem Beyonce, kiedy zarządała usunięcia pewnego zdjęcia, na którym wybitnie niekorzystnie wyszła? Taki sam los może teraz spotkać o. Rydzyka. Prokuratura będzie miała co robić, jeżeli Nowak pozwie cały Internet. Czekam na wysyp memów i lolcontentu.
12 9
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Kolego Crawler. W internecie są całe wagony szamba na temat ojca Rydzyka. Więc żaden nowy los go nie spotka. A Dziennik to jest marka, która się musi szanować i liczyć z innymi, bo straci czytelników. A jeśli nie widzisz, że kłamstwo to brzydka rzecz, mogę Tobie i twoim bliskim jedynie współczuć.
13 11
odpowiedź
User
Ziut
To Ryszarda Nowaka nie okutali jeszcze w kaftan bezpieczeństwa i zamknęli w psychiatryk? Na co jeszcze czekają?...
9 11
odpowiedź