SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poczta Gazeta.pl zalana przez spam

Skrzynki pocztowe użytkowników poczty portalu Gazeta.pl zalała wczoraj fala spamu. Posiadacze kont otrzymali nawet do 300 niechcianych wiadomości. Wszystko przez błąd administratora serwisu.

Poczta Gazeta.pl zalana przez spam

Pomyłka spowodowała, że każda wiadomość wysłana na adres ankieta@gazeta.pl, trafiała automatycznie do wszystkich użytkowników poczty Gazeta.pl. Błąd wykorzystali internauci, którzy masowo zaczęli redagować niechciane wiadomości, reklamując swoje strony internetowe, blogi, aukcje. Nie zabrakło tez ogłoszeń matrymonialnych, ofert pracy i pozdrowień.

Według Agory, zarządzającej serwisem, problemy techniczne trwały około godziny i zostały zlikwidowane po 13.30. Niechciane wiadomości spływały jednak do użytkowników do końca dnia. Każdy posiadacz konta w serwisie mógł wczoraj otrzymać do 300 wiadomości.

gazeta

Magdalena Rówińska, PR Manager portalu Gazeta.pl, w przesłanym "Dziennikowi Internautów" oświadczeniu zapewniła, że "żaden z maili użytkowników, na który wysłane były wiadomości, nie był widoczny dla nadawców ani odbiorców".

Agora rozważa wyciągniecie konsekwencji wobec pracownika odpowiedzialnego za błąd. Część zirytowanych użytkowników chce ponad to rekompensaty za kłopoty - firma na razie nie ustosunkowała się jednak do tych żądań.

Serwis co miesiąc odwiedza ponad 7 mln osób. Nie wiadomo, ilu spośród nich dotknął błąd.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poczta Gazeta.pl zalana przez spam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl