SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poczta Gazeta.pl zalana przez spam

Skrzynki pocztowe użytkowników poczty portalu Gazeta.pl zalaławczoraj fala spamu. Posiadacze kont otrzymali nawet do 300niechcianych wiadomości. Wszystko przez błąd administratoraserwisu.

Pomyłka spowodowała, że każda wiadomość wysłana na adresankieta@gazeta.pl, trafiałaautomatycznie do wszystkich użytkowników poczty Gazeta.pl. Błądwykorzystali internauci, którzy masowo zaczęli redagować niechcianewiadomości, reklamując swoje strony internetowe, blogi, aukcje. Niezabrakło tez ogłoszeń matrymonialnych, ofert pracy ipozdrowień.

Według Agory, zarządzającej serwisem, problemy techniczne trwałyokoło godziny i zostały zlikwidowane po 13.30. Niechcianewiadomości spływały jednak do użytkowników do końca dnia. Każdyposiadacz konta w serwisie mógł wczoraj otrzymać do 300wiadomości.

gazeta

Magdalena Rówińska, PR Manager portalu Gazeta.pl, w przesłanym"Dziennikowi Internautów" oświadczeniu zapewniła, że "żaden z mailiużytkowników, na który wysłane były wiadomości, nie był widocznydla nadawców ani odbiorców".

Agora rozważa wyciągniecie konsekwencji wobec pracownikaodpowiedzialnego za błąd. Część zirytowanych użytkowników chceponad to rekompensaty za kłopoty - firma na razie nie ustosunkowałasię jednak do tych żądań.

Serwis co miesiąc odwiedza ponad 7 mln osób. Nie wiadomo, iluspośród nich dotknął błąd.

Dołącz do dyskusji: Poczta Gazeta.pl zalana przez spam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl