SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pod choinką najczęściej znajdziemy kosmetyki

Tylko 4 proc. Polaków nie kupi żadnego prezentu pod choinkę. Listę podarunkowych bestsellerów otwierają kosmetyki - wynika z badania TNS OBOP.

Pod choinką najczęściej znajdziemy kosmetyki

Kosmetyki na świąteczny prezent kupi ponad 50 proc. respondentów. W dalszej kolejności zdecydujemy się na książki/płyty CD (33 proc.), słodycze (29 proc.), odzież (24 proc.) i perfumy (20 proc.).W tym roku kosmetyki z przeznaczeniem na świąteczne upominki będą pochodziły ze średniej półki perfumeryjnej – ponad 3/4 Polaków wyda na ten cel od 51 do 300 zł.

 


Częściej na zakup kosmetyków zdecydują się kobiety niż mężczyźni (odpowiednio 55 proc. i 45 proc. wskazań), ale mężczyźni kupią prezenty bardziej wartościowe – 34 proc. wyda ponad 200 zł (23 proc. kobiet).

Spośród kosmetycznych podarunków, największą popularnością będą cieszyć się perfumy (57 proc. wskazań) i gotowe zestawy prezentowe (23 proc.).

 


Pomimo rosnącej popularności internetu, Polacy deklarują, że prezenty kupią głównie w sklepach stacjonarnych: drogeriach i perfumeriach.

 


21 proc. badanych kosmetyki z przeznaczeniem na świąteczny upominek kupi jeszcze w październiku lub listopadzie, prawie połowa w pierwszej połowie grudnia (49 proc.), a 19 proc. - tydzień przed świętami. Tylko 9 proc. zakupy odłoży na ostatnią chwilę i do centrów handlowych ruszy kilka dni przed świętami.

 


Sondaż TNS OBOP na zlecenie sieci perfumerii Douglas Polska miał na celu zbadanie jakie prezenty Polacy znajdą w tym roku pod choinką. Badanie miało charakter wywiadu telefonicznego (CATI) i odbyło się w dniach 10-11 października 2011 r. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 dorosłych Polaków, zróżnicowanych pod względem płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejsca zamieszkania. Wskazania respondentów nie sumują się do 100, bo respondenci mogli wymienić więcej niż jeden prezent, który zamierzają kupić na święta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pod choinką najczęściej znajdziemy kosmetyki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
goodmixer
Bardzo dobra wiadomość także dla tych, którzy szukają fascynującego zajęcia. http://apps.facebook.com/oriflamestore/738469040
8 8
odpowiedź