SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Podkopana pozycja telewizji

Według najnowszego raportu "Ewolucja korzystania z mediów w Europie" przygotowanego przez firmę JupiterResearch, popularność internetu sprawia, że Europejczycy spędzają coraz mniej czasu przed telewizorem

27% respondentów badania przyznało, że część czasu którą dotychczas spędzali na wpatrywaniu się w „niebieski ekran”, obecnie poświęca na korzystanie z sieci. W 2001r. odsetek ten wynosił tylko 17%. Sonda została przeprowadzona w sześciu najbardziej rozwiniętych ekonomicznie państwach Starego Kontynentu: Niemczech, Szwecji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Największy wpływ popularności internetu na ograniczenie czasu spędzanego przed telewizorem zanotowano w trzech ostatnich krajach. Wynika to z większego nasycenia rynku łączami szerokopasmowymi, które przyciągają użytkowników internetu na dłużej, niż w przypadku łącz wdzwanianych.

Wśród mieszkańców Europy Zachodniej wyposażonych w łącza szerokopasmowe, średnio 40% osób krócej ogląda telewizję, a zaoszczędzony w ten sposób czas przeznacza na obecność online. W dłuższym okresie czasu, „negatywny” wpływ internetu na oglądalność telewizji może być jeszcze większy, jako że do 2009r. średnia penetracja łącz szerokopasmowych w tym regionie ma wzrosnąć z 19% do 37%.

Równocześnie ze spadkiem popularności telewizji, internet ogranicza także poczytność gazet w standardowej formie drukowanej. 18% respondentów badania przyznało, że obecność w sieci przyczynia się do tego, że poświęcają one mniej czasu na przeglądanie czasopism. Trzy lata temu liczba ta wynosiła tylko 13%.

Źródło informacji: The Register

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podkopana pozycja telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl