SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dawid Podsiadło napisał piosenkę, a Radek Kotarski - opowiadanie. Coś je łączy

Zakończyła się druga seria programu internetowego "Podsiadło Kotarski Podcast". W ostatnim odcinku prowadzący zaprezentowali swoją najnowszą twórczość. Dawid Podsiadło napisał piosenkę, a Radek Kotarski - opowiadanie. Oba łączy hasło "Częściowo udane samobójstwo". Akcja obu autorów wspiera Fundację "Dajemy dzieciom siłę".

Article

Jest ich dwóch. Wokalista Dawid Podsiadło i twórca internetowy Radek Kotarski. W lutym ub.r. uruchomili autorski projekt "Podsiadło Kotarski Podcast". Obu można oglądać co czwartek na kanale YouTube albo słuchać w formie audio na platformach streamingowych. W kolejnych odcinkach Dawid Podsiadło i Radek Kotarski polecają sobie najciekawsze odkrycia z zakresu popkultury, dzielą się swoimi opiniami i opowiadają o tym, co zwróciło ich uwagę w ostatnich dniach. Formuła nie ma żadnych ograniczeń i jest spontaniczna. Intencją podcastu jest, by "słuchacze mogli się poczuć jak na przyjacielskiej rozmowie z duetem prowadzących" - anonsowali jego twórcy.

Każdy odcinek "Podsiadło Kotarski Podcast" trwa ok. godziny. Ten ostatni jest dłuższy. Panowie przypomnieli, że w pierwszym odcinku drugiej serii wylosowali hasło "częściowo udane samobójstwo", wokół którego Dawid Podsiadło miał przygotować utwór muzyczny, a Radek Kotarski - opowiadanie. W najnowszym odcinku obaj zaprezentowali efekty swojej pracy.

Cały dochód ze sprzedaży na 116 111

"Historia przedstawiona w tym odcinku składa się ze strzępków prawdziwych historii prawdziwych ludzi. Relacje niedoszłych samobójców nie pozostawiają złudzeń, że życie może być trudne, a jego zakończenie wydaje się jedyną sensowną opcją. Na szczęście tak nie jest. Jeśli w Twojej głowie pojawiają się podobne myśli - poproś o pomoc. Nie lekceważ tego. Nie lekceważ także wołania o pomoc ze strony innych. Jakkolwiek może wydawać się to nieprawdopodobne, to historia Dona z Sydney jest prawdziwa. Don Ritchie wraz ze swoją żoną uratowali od samobójstwa setki osób, oferując kubek ciepłej herbaty i rozmowę. Czasami tyle wystarczy" - napisali pod filmem na YouTubie.

Kto chciałby posłuchać piosenki Dawida Podsiadło albo przeczytać opowiadanie Radka Kotarskiego (jest dostępne w formie audiobooka, tekst czyta Mariusz Bonaszewski, a muzykę skomponował Wojciech Frycz) może je kupić, pomagając przy okazji Fundacji "Dajemy dzieciom siłę". Autorzy zdecydowali, że cały dochód ze sprzedaży swoich dzieł przekażą na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (numer 116 111), który prowadzi fundacja.

Podsiadło i Kotarski twarzami banków

Dawid Podsiadło 10 lat temu zwyciężył w finale drugiej edycji programu telewizyjnego "X Factor". Od 2013 r. nagrywa płyty, a na jego koncerty przychodzą tłumy fanów. Prywatnie jest miłośnikiem gier. Od roku wspierał esport, także biznesowo. - Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy - i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre - mówił wokalista. Podsiadło oprócz tworzenia muzyki do tej pory był także m.in. producentem filmowym - na jego koncie można zapisać film "(Nie)znajomi". Dawid Podsiadło jest bohaterem reklam Credit Agricole Bank Polska od wiosny 2018 r.

Radek Kotarski popularność zyskał jako autor popularnonaukowego kanału youtube'owego Polimaty (obecnie ma 732 tys. subskrybentów). Prowadził pięć serii programu "Podróże z historią" w TVP2. Od kilku lat ma wydawnictwo książkowe Altenberg. Od ponad siedmiu lat Kotarski jest bohaterem reklam Banku Millennium.

Dołącz do dyskusji: Dawid Podsiadło napisał piosenkę, a Radek Kotarski - opowiadanie. Coś je łączy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl