SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Point Group za miesiąc zdecyduje o przyszłości spółki

Akcjonariusze Point Group 21 maja br. na walnym zgromadzeniu zdecydują o przeznaczeniu zysku netto za 2013 rok na pokrycie strat z lat ubiegłych. Wówczas ma zostać także podjęta uchwała w sprawie dalszego istnienia spółki.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG / fot. Maksymilian RigamontiArticle

- Zwyczajne walne zgromadzenie spółki, działając na podstawie art. 397 k.s.h., w związku z faktem, iż sporządzony na dzień 31 grudnia 2013 roku bilans spółki wykazuje zakumulowaną stratę w wysokości 33 379 000,00 zł, która przewyższa sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz jedną trzecią kapitału zakładowego postanawia, że spółka będzie dalej istnieć i kontynuować działalność - czytamy w projekcie uchwały na walne zgromadzenie.

Firma Point Group w ub.r. odnotowała 5,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, podczas gdy rok wcześniej miała 10,48 mln zł straty. Z kolei w ujęciu jednostkowym zysk netto spółki w 2013 r. wyniósł 5,88 mln zł wobec 9,64 mln zł straty rok wcześniej.

Platforma Mediowa Point Group jest m.in. wydawcą tygodników opinii "Wprost" i "Do Rzeczy" oraz miesięcznika "Historia do Rzeczy", a także serwisów internetowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Point Group za miesiąc zdecyduje o przyszłości spółki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ge
niestety do rzeczy sprzedane - w sieci?
odpowiedź
User
diw
@ge o czym mówisz?
odpowiedź