SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy chcą korzystać z kontaktu z lekarzem online

Ponad 90% internautów skorzystałoby z kontaktu z lekarzem online na stronie internetowej przychodni bądź szpitala, gdyby była taka możliwość - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Polacy chcą korzystać z kontaktu z lekarzem online

Badanie pokazuje, że wśród internautów jest zapotrzebowanie na szybkie porady lekarzy w Internecie. Większość badanych przyznaje, że korzystałaby z takich porad w ograniczonym zakresie, jednak widzą przydatność takiej funkcji. Co piąty respondent uważa, że lekarz online mógłby pomóc we wszystkich rodzajach schorzeń.
 
Gdyby miał(a) Pan/ Pani możliwość uzyskania porady zdrowotnej online od lekarza na stronie internetowej przychodni/ szpitala/ centrum zdrowia, czy skorzystałby Pan/ skorzystałaby Pani z takiej możliwości?

 

„Z naszych badań wynika, że internet jest istotnym źródłem w pozyskiwaniu informacji na temat zdrowia. Wyniki sondażu pokazują wyraźnie, że internauci chcieliby mieć możliwość kontaktu online z lekarzem dyżurnym, zwłaszcza po to, by oszczędzić czas. Wiele osób chce uniknąć oczekiwania na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, podczas której otrzymają wyłącznie informację, jakie badania mają wykonać lub do jakiego specjalisty się udać. Możliwość kontaktu online z lekarzem pozwoliłaby skrócić czas oczekiwania na diagnozę. Oczywiście, aby było to możliwe lekarz online musiałby być uprawniony do wystawiania skierowań na badania oraz skierowań do lekarzy specjalistów. Biorąc pod uwagę fakt, że duża część codziennych spraw, takich jak zakupy, bankowość czy rezerwacja wypoczynku już w dużej mierze przeniosła się do Internetu, być może nadszedł również czas na szersze udostępnienie usług medycznych tym kanałem” - komentuje dr Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia. 

W jakich sytuacjach korzystałby Pan/ korzystałaby Pani z porad lekarza online?
 

Badanie przeprowadzone w dniach 19-22.10.2012 metodą CAWI (badania on-line) na reprezentatywnej pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania (województwa) próbie internautów N=500.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy chcą korzystać z kontaktu z lekarzem online

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
bo szybko,tanio
tylko nikt diagnozy przez telefon/net nie postawi i leczenia nie ustali
odpowiedź