SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy chcą tańszego internetu, ale wolą dopłacić za brak reklam

Prawie połowa polskich internautów uważa, że za dostęp do siecipłaci zbyt dużo - wynika z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie ING Banku Śląskiego. Jednocześnie aż 88proc. ankietowanych zaakceptowałoby o 5 zł większe rachunki wzamian za brak reklam na stronach.

48 proc. polskich internautów uważa, że płaci zbyt dużo zadostęp do sieci, podczas gdy 43 proc. jest zdania, że ich rachunkisą w sam raz - pokazuje sondaż przeprowadzony przez Millward BrownSMG/KRC na zlecenie ING Banku Śląskiego. Tylko co dwudziesty piątyankietowany określa koszt korzystania z internetu jako nieduży.Polscy internauci najczęściej płacą za dostęp do sieci od 51 do 100zł (59 proc. wskazań), a nieco rzadziej - do 50 zł (30 proc.).Miesięczne rachunki internetowe w wysokości od 101 do 150 złreguluje co dwudziesty Polak korzystający z sieci.

Internauci są gotowi płacić więcej za dostęp do sieci w zamianza brak reklam na stronach. 88 proc. ankietowanych deklaruje, żeprzeznaczyłoby na to 5 zł miesięcznie, 79 proc. - 10 zł, a 52 proc.- aż 30 zł.

Z kolei osoby niemające dostępu do internetu uzasadniają tobrakiem zasięgu operatora (26 proc. wskazań) lub komputera (10proc.) oraz tym, że nie odczuwają takiej potrzeby (23 proc.).Jednak gdyby korzystanie z sieci było darmowe, zainteresowane nimbyłyby dwie trzecie ludzi z tej grupy, a nadal nie chciałoby miećdostępu do internetu tylko 24 proc. z nich. Ponadto 59 proc. osóbniekorzystających obecnie z sieci deklaruje chęć uczestnictwa wdarmowej nauce obsługi komputera i działania w sieci.

Badanie opinii o opłatach za korzystanie z internetu zostałozrealizowane przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie ING BankuŚląskiego w grupie 500 osób deklarujących dostęp do sieci. Ankietymetodą CATI przeprowadzono w styczniu bieżącego roku.

Dołącz do dyskusji: Polacy chcą tańszego internetu, ale wolą dopłacić za brak reklam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl