SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy doceniają i jednocześnie krytykują przedsiębiorców

Polacy mają rozbieżne opinie na temat rodzimych przedsiębiorców. Trzy czwarte z nas docenia ich za to, że to dzięki nim tworzone są miejsca pracy, ale równocześnie 81 proc. uważa, że pensje w polskich firmach są za niskie - wynika z badania TNS.

Article

„Polscy przedsiębiorcy budują siłę i jakość polskiej gospodarki” - z takim stwierdzeniem zgadza się 73 proc. Polaków.

Odrobinę więcej, bo 74 proc. z nas przyznaje, że "to dzięki podatkom płaconym przez polskich przedsiębiorców rząd ma pieniądze na utrzymanie służby zdrowia, szkolnictwa, policji, wojska, inwestycje drogowe itp.”.Mimo pozytywnych zmian w postrzeganiu przedsiębiorców, wciąż silne jest przekonanie o tym, że człowiek który odniósł sukces w biznesie jest podejrzany o nieuczciwość. 62 proc. z nas hołduje przekonaniu, że przedsiębiorcy starają się oszukać system, by płacić niskie podatki. Negatywnie oceniamy też konkurencyjność polskich firm: według 58 proc. Polaków przedsiębiorcy owszem budują siłę rodzimej gospodarki, ale są mniej konkurencyjni wobec przedsiębiorstw zza granicy.

Jednym z funkcjonujących stereotypów jest przekonanie, że u „prywaciarza się nie dorobisz” a jak pokazuje wynik sondażu takie myślenie wciąż jest powszechne. Ponad 80 proc. respondentów uważa, że pensje w polskich firmach są zbyt niskie.

Badanie zostało zrealizowane przez TNS dla Rzetelnej Firmy w styczniu 2015 r. metodą CAPI na reprezentatywnej grupie Polaków w wieku 15+ o charakterze losowo-kwotowym (N=1000).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy doceniają i jednocześnie krytykują przedsiębiorców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl