SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy najaktywniejszymi użytkownikami mobilnego internetu Europie

71 milionów Europejczyków regularnie korzysta z mobilnego internetu, przeznaczając na to średnio 6,4 godziny tygodniowo.

Polacy najaktywniejszymi użytkownikami mobilnego internetu Europie

Z badania Mediascope Europe przeprowadzonego przez organizację European Interactive Advertising Association (EIAA) wynika, że tego typu rozrywka jest popularniejsza od czytania prasy codziennej czy czasopism, na które na naszym kontynencie przeznacza się średnio odpowiednio 4,8 i 4,1 godziny w tygodniu.

Wzrost popularności mobilnego internetu w największej mierze napędza młode pokolenie użytkowników. Do internetu z poziomu komórek loguje się 24 proc. osób w wieku od 16 do 24 lat i 21 proc. w wieku od 25 do 34 lat, a na surfowanie po mobilnej sieci przeznaczają oni odpowiednio 7,2 i 6,6 godziny tygodniowo.

Badanie wykazało, że zdecydowanie najwięcej czasu w mobilnej sieci - średnio 10,3 godziny w tygodniu - spędzają użytkownicy z Polski. Następne pod tym względem kraje to Włochy (7,9 godz.), Belgia i Portugalia (po 7,7 godz.) oraz Rosja (7,1 godz.).

EIAA szacuje także, że z internetu korzysta obecnie 52 proc. mieszkańców naszego kraju. Organizacja prognozuje, że w przyszłym roku wskaźnik ten wzrośnie do 57 proc., a w roku 2012 do 63 proc.

Badanie Mediascope Europe swoim zasięgiem obejmuje 15 europejskich rynków. W jego najnowszej edycji Polska, obok Portugalii, Rosji, Szwajcarii i Turcji, została uwzględniona po raz pierwszy.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy najaktywniejszymi użytkownikami mobilnego internetu Europie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ghj
To żaden sukces mobilny internet jest tak popularny ponieważ odstajemy z kablowo-optyczną architekturą w tym kraju. Nie ma się z czego cieszyć. Przyszłością sieci jest kabel i niech to w końcu ktoś zrozumie. Są kraje gdzie już w projektach domu uwzględnia się światłowody. W Polsce czasem nie uwzględnia się kanalizacji...
odpowiedź
User
p
p
odpowiedź