SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy najbardziej boją się bezrobocia

Bezrobocie i opieka zdrowotna to zagadnienia najbardziej niepokojące Polaków – wynika z badania Ipsosu. Obawa przed brakiem pracy najbardziej trapi też ludzi z całego świata.

Polacy najbardziej boją się bezrobocia

Strach przed bezrobociem deklaruje ponad 60 proc. dorosłych Polaków, a obawę o służbę zdrowia – ponad 50 proc. Niepokój w związku z brakiem pracy odczuwa coraz więcej osób. Natomiast dla nieco mniej niż połowy Polaków niepokojące są bieda i nierówności społeczne oraz korupcja i skandale finansowe lub polityczne.


Obawa przed bezrobociem jest też najpowszechniejsza na całym świecie. Ten problem nie był najczęściej wymieniany tylko w dwóch z 22 krajów, w których przeprowadzono ten sondaż –w Indiach i Brazylii.

Rosnącej przestępczości bardzo obawiają się mieszkańcy 14 państw (Argentyny, Australii, Belgii, Brazylii Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Meksyku, Rosji, RPA, Hiszpanii i Szwecji), natomiast korupcja i skandale finansowe czy polityczne wymieniane są przez ludzi z 13 państw (Arabii Saudyjskiej,  Brazylii, Węgier, Indii, Indonezji, Polski, Rosji, RPA, Hiszpanii, Szwecji, USA i Włoch).

Badanie zostało zrealizowane przez Ipsos w 24 krajach (Argentynie, Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Węgrzech, Indiach, Indonezji, Włoszech, Japonii, Meksyku, Polski, Rosji, Arabii Saudyjskiej, RPA, Korei Płd., Hiszpanii, Szwecji, Turcji i USA) od 10 do 20 grudnia ub.r. Wywiady przez internet objęły w każdym państwie reprezentatywną grupę osób w wieku 16-64 lat (18-64 lat w USA i Kanadzie).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy najbardziej boją się bezrobocia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl