SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy najbardziej ufają Telewizji Polskiej, Polsat przed TVN i Polskim Radiem

Rośnie poziom zaufania do TVP, a zdecydowana większość Polaków wskazuje na  to, że istnienie telewizji publicznej, jest ważne - wynika z badań TNS Polska przeprowadzonych na zlecenie TVP.

Article

Wśród różnych instytucji medialnych Polacy w dalszym ciągu największym zaufaniem darzą główne stacje telewizyjne. Poziom deklarowanego zaufania do TVP wzrósł do 71 proc. (o 5 pkt. proc. w porównaniu do zeszłego roku). Podobnie jak przed rokiem, także główne anteny TVP cieszą się zaufaniem około dwóch trzecich Polaków (TVP1 - 65 proc., TVP2 - 67 proc., TVP Info - 60 proc.).

Dla porównania, zaufanie do Polsatu wynosi 68 proc., TVN - 66 proc., a do Polskiego Radia - 59 proc. Niżej plasują się główne dzienniki: „Gazeta Wyborcza” - 37, „Rzeczpospolita” - 32 proc. i „Fakt” - 29 proc. „Naszemu Dziennikowi” ufa 22 proc. Polaków, a TV Trwam i Radiu Maryja - po 21 proc.

Zadowolenie z oferty programowej TVP od trzech lat kształtuje się na tym samym, wysokim poziomie. Zdaniem Polaków, główne kanały telewizji publicznej (TVP1, TVP2 i TVP Info) nadają najlepsze audycje w większości badanych gatunków programowych. Lepiej niż w ub. roku oceniono emitowane przez TVP1 programy popularnonaukowe i przyrodnicze oraz audycje religijne i kabarety. W przypadku TVP2 wzrosła ocena nadawanych przez nią teleturniejów, quizów i gier.

Najpopularniejszym źródłem codziennych informacji dla Polaków są: „Wiadomości” w TVP1 (22 proc.) i internet (20 proc.). Najlepiej ocenianymi programami informacyjnymi są „Wiadomości” i „Teleexpress” w TVP1. W porównaniu z ubiegłorocznym pomiarem spadła za to pozycja programów informacyjnych TVN.  Ponadto, od 3 lat utrzymuje się na tym samym poziomie (42 proc.) ocena neutralności TVP w kontekście prezentowania przez nią tematów politycznych. Zwiększa się natomiast przekonanie o neutralności TVP w kwestii prezentowania informacji o działaniach rządu.

Z badania wynika, że 7 na 10 dorosłych Polaków deklaruje, że jest dla nich ważne, aby w Polsce istniała telewizja publiczna.

Badanie wykonane zostało przez TNS Polska na zlecenie Telewizji Polskiej w dniach 19-25 kwietnia br.  metodą wywiadów face-to-face na próbie 1000 osób, mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia.

Dołącz do dyskusji: Polacy najbardziej ufają Telewizji Polskiej, Polsat przed TVN i Polskim Radiem

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
Sondaż na zlecenie TVP mówiący, że rośnie zaufanie do TVP- o czym my tutaj mówimy. Takie dorabianie ideologii, bo każda teza w oparciu o ten materiał jest fałszywa, a zwłaszcza, że 7 na 10 osób przejmuje się losem TVP- otóż się nie przejmuje, szczególnie we Wrocławiu gdzie KRRiTV wykończyła wyłączeniem analogu prywatną stację która w 97 pokazała jak nieudolna jest publiczna telewizja
odpowiedź
User
Pn
Quizy i teleturnieje w tvp2 mają od zawsze ustawiane wygrane. O czym tu mowa.
odpowiedź
User
andrzej1.61
Jak Polska może być niepodległa gdy 20% obywateli ufa szczekaczce jaką są media rydzyka. Żadnej dyskusji, wymiany poglądów, przedstawiania innego punktu widzenia jedna wielka katolicko-faszystowsko-komunistyczna propaganda pozbawiona wszelkich wartości. Pamiętacie powiedzenia dotyczące kin zarządzanych przez okupanta niemieckiego "tylko świnie siedzą w kinie", dokładnie to samo można powiedzieć o widzach , słuchaczach czy odbiorcach prasy tego wroga polski i polaków jakim jest to coś o nazwisku rydzyk.
odpowiedź