SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy nie boją się utraty pracy

Aż 73% Polaków nie obawia się utraty pracy. Jeszcze rok temu osób,które były pewne swego etatu, było 60% - wynika z sondażuprzeprowadzonego na zlecenie "Gazety Prawnej" przez PBS DGA.

Polacy nie boją się utraty pracy

O połowę zmniejszyła się też liczba osób, które obawiają się oswoje miejsce pracy. W tym roku zwolnienia bał się co dwudziestyzatrudniony, w zeszłym co dziesiąty. Dane te, świadczące o poprawiesytuacji na rynku pracy, potwierdzają też deklaracje Polakówdotyczące możliwości znalezienia nowego etatu w razie utratyobecnego. 50% badanych jest pewnych, że w przypadku utraty pracyłatwo znajdzie nową. Tylko 13% mówi, że byłoby to bardzotrudne.

Aż 30% Polaków otrzymało w ciągu ostatniego roku ofertę pracy.Co dziesiąty otrzymał więcej niż jedną ofertę.

Pracujący Polacy są też lepiej traktowani przez pracodawców. 82%deklaruje, że ich firma nigdy nie spóźnia się z wypłatąwynagrodzenia, a 73% twierdzi, że pracodawca zawsze wypłacawynagrodzenie za nadgodziny. Rok temu takich osób było odpowiednio76% i 61%.

Zdecydowana większość Polaków deklaruje, że nie ma zamiaruwyjeżdżać z Polski za granicę. Obecnie mówi tak 87% badanych.

Maleje liczba osób, które są zdania, że obcokrajowcy spoza UEzatrudnieni w Polsce stanowią zdecydowaną konkurencję wobecpolskich pracowników. W 2006 roku sądziło tak 27% badanych, w tymroku - 21%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy nie boją się utraty pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl