SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy słabo oceniają swoją wiedzę o bezpieczeństwie pożarowym (infografika)

Polacy bardzo nisko oceniają swój poziom wiedzy na temat postępowania w przypadku pożaru. Jedynie 7% ocenia go jako bardzo dobry, a 29% jako co najmniej dobry - wynika z badania IQS.

fot. Shutterstock.com Article

Badani lepiej oceniają swoją wiedzę na temat zapobiegania zatruciu tlenkiem węgla: 14% ocenia swój poziom wiedzy jako bardzo dobry, a 38% uważa, że ich poziom wiedzy jest co najmniej dobry. Jednocześnie blisko co trzeci badany nie ma wystarczającej wiedzy w tym zakresie.

Ogólnie swoją wiedzę lepiej oceniają kobiety. Niemal co druga uważa, że jej wiedza na temat zapobiegania zatrucia tlenkiem węgla jest co najmniej dobra (w przypadku mężczyzn jest to 33%). 36% z nich ocenia swoją wiedzę jako wystarczającą jeśli chodzi o postępowanie w przypadku pożaru (21% mężczyzn).

Najbardziej świadome są osoby w wieku 25-29 lat. 51% respondentów w tej grupie wiekowej twierdzi, że posiada przydatną wiedzę na temat zatrucia czadem. Najmniej wie młodzież (14-19 lat): aż 43% z nich ocenia swoją wiedzę na miernym poziomie.

Zdecydowana większość respondentów uważa, że przydałaby się kampania informacyjna na temat bezpieczeństwa pożarowego. Jedynie 3% badanych sądzi, że przeprowadzenie takiej kampanii jest zdecydowanie niepotrzebne.

Badanie zostało wykonano przez instytut badawczy IQS w sierpniu 2015 r. techniką CAWI (Computer-Assisted Web Interview). Zaproszenia do respondentów były wysyłane w formie ankiety mailingowej do uczestników panelu Opinie.pl będącego własnością IQS. W badaniu wzięła udział reprezentatywna próba Polaków w wieku 15-69 lat, N=1013.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy słabo oceniają swoją wiedzę o bezpieczeństwie pożarowym (infografika)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl