SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy w nowej odsłonie kampanii promującej abonament RTV (wideo)

Ruszył ostatni etap kampanii zachęcającej do płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Akcję na zlecenie Związku Pracodawców Mediów Publicznych przygotowały agencje Walk i Adwertajzing.

Polacy w nowej odsłonie kampanii promującej abonament RTV (wideo)

Przypomnijmy, że w pierwszych odsłonach kampanii promującej płacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego wystąpili obcokrajowcy, którzy ironicznie gratulowali nam, że pod względem nieuiszczania tej opłaty jesteśmy liderami w Europie (zobacz te spoty). W startującym właśnie etapie akcji wypowiadają się Polacy płacący abonament, uzasadniając, dlaczego to robią.

Kampanię na zlecenie Związku Pracodawców Mediów Publicznych przygotowało konsorcjum agencji Walk i Adwertajzing. - Płacenie abonamentu RTV jest kontrowersyjnym i budzącym żywe emocje tematem. Dlatego klasyczna, perswazyjna forma reklamy próbująca racjonalnie przekonać konsumentów o dobrodziejstwach płynących z opłacania abonamentu, nie przyniesie spodziewanych efektów. Aby trwale zmienić nastawienie społeczeństwa do kwestii abonamentu konieczne są działania silnie oddziałujące na emocje, redefiniujące sposób postrzegania tej kwestii - opisuje Lech C. Król, właściciel Adwertajzing.pl. - Dlatego kampania „Polska numerem 1 w Europie” oparta jest na poczuciu narodowej dumy i sprawiedliwości Polaków. Jeśli chcemy się czuć Europejczykami, jeśli chcemy być dumni z bycia Polakami, powinniśmy godnie się zachowywać - dodaje.


Akcja - zaplanowana do 20 lutego - obejmuje telewizję (kanały TVP), radio (stacje Polskiego Radia), internet (serwis placeabonament.pl, strony TVP i Polskiego Radia, działania w social media) oraz prasę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy w nowej odsłonie kampanii promującej abonament RTV (wideo)

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Na obydwu reklamach promujących płacenie abonamentu grają polscy aktorzy, a nie żadni obcokrajowcy.

Skoro prawie wszyscy nie płacą abonamentu, to najwyrażniej uważają że nie ma za co płacic.

TVP domaga się abonamentu, a i tak kończy rok z miunus 60 milionów złotych.

Ta kampania będzie miała odrotny skutem i jeszcze mniej ludzi będzie płacić.
8 8
odpowiedź
User
Zasmach
Żenada, wcale nie zachęca do płacenia abonamentu.
8 8
odpowiedź
User
Semen Zabuski
Nie będzie żadnego abonamentu! Nie przymuszony nikt przymusu nie chce. Politrucy UD latem ubiegłego roku przegrali swoją grę o rzekomo odpolitycznione media publiczne. Nikt długo nie uwierzy w stare bajeczki. TVP jest partyjnym łupem, a na taki obywatele łożyć nie będą. Te reklamy są tak profesjonalne, jak kiedyś formacja polityczna, zwana Unią Demokratyczną.
8 8
odpowiedź
User
dgbm
Po prostu wszystkie nieuczciwe projektantki mody tuż przed swoim pokazem zadręczają się tylko tym czy na jaw wyjdzie to, że nie płacą abonamentu... a trenerów podczas treningów zawsze dopada paraliżujący strach przed utratą autorytetu przed młodzieżą, gdyby, nie daj Boże, na jaw wyszło, że ten uchyla się przed opłatą za swój odbiornik RTV... Ludzie!
8 8
odpowiedź
User
olo
żądam na tym etapie
listow gonczych z foto
on nie placi abonamentu !
na foto powinni byc polscy aktorzy
moga byc politycy,znani tez,he,he
8 8
odpowiedź