SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy wydają miesięcznie na internet 60 zł

Przeciętny polski internauta na dostęp do sieci wydaje miesięcznie 60 zł - wynika z badania PBS DGA. Użytkownicy chcieliby jednak płacić za to najwyżej 47 zł, a instalację łącza mieć za darmo.

Polacy wydają miesięcznie na internet 60 zł

47 proc. polskich internautów za dostęp do sieci płaci miesięcznie od 41 zł do 60 zł. 15 proc. użytkowników wydaje na to od 21 zł do 40 zł, natomiast 14,5 proc. - od 61 zł do 80 zł. Między 81 zł a 100 zł płaci za dostęp do sieci 5 proc. polskich internautów, powyżej 100 zł - 5,5 proc., natomiast nie więcej niż 20 zł - jedynie 2,5 proc. Aż 9,5 proc. respondentów ma problemy z określeniem wysokości tej kwoty. Ogółem średnio za dostęp internetu polski użytkownik płaci 60 zł.

Natomiast nieco mniej internauci w naszym kraju są skłonni płacić za połączenie z siecią. Aż 44 proc. użytkowników chciałoby wydawać na to najwyżej 40 zł miesięcznie. 26,5 proc. polskich internautów za dostęp do sieci wolałoby płacić maksymalnie od 41 zł do 50 zł, natomiast 27,5 proc. - od 51 zł do 100 zł. Powyżej 100 zł jest skłonne wydawać w tym celu jedynie 0,9 proc. użytkowników. Ogółem przeciętny polski internauta za dostęp do sieci chciałby płacić miesięcznie najwyżej 47 zł.

Ponad dwie trzecie polskich internautów (dokładnie 67,5 proc.) uważa, że instalacja łącza internetowego powinna być darmowa. Jedynie co piąty użytkownik jest skłonny za to płacić - średnio 23 zł, przy czym aż 54 proc chciałoby wydać w tym celu najwyżej 10 zł.

Badanie faktycznych i preferowanych opłat ponoszonych polskich internautów za dostęp do sieci zostało przeprowadzone przez PBS DGA na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej od 1 do 14 grudnia ubiegłego roku wśród 968 osób, które zadeklarowały korzystanie w ciągu minionego miesiąca z internetu. Ogółem ankiety w formie indywidualnych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (PAPI) objęły reprezentatywną próbę gospodarstw domowych - 1602 osób w wieku 15 lat i powyżej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy wydają miesięcznie na internet 60 zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
grzegorz
Najtańsze oferty zaczynają się grubo poniżej tej kwoty - więc można powiedzieć, że internet coraz bardziej dostępny, nawet dla nie najbogatszych - globalizacja :-) Ostatnio z internetem wystartował CP: głównie zwracają uwagę na szybkość i zasięg - a więc znów kwestia dostępności, wygląda to coraz lepiej, wypada się cieszyć, że pojawił się nowy gracz na rynku, wnosząc trochę świeżości.
8 8
odpowiedź
User
zigi
co by nie mówić, Tpsa i tak ma największy udział w rynku i w porównując cenę do jakości usługi wypada również bardzo konkurencyjnie, będzie ciężko się przebić CP
8 8
odpowiedź