SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy zakładają małe firmy, bo chcą być niezależni

Trzy czwarte Polaków prowadzących małe firmy deklaruje, że rozpoczęło własną działalność, żeby być niezależnymi – wynika z sondażu UPC. Jako największa obawa przed pracą na własny rachunek wskazywane są wysokie koszty.

Polacy zakładają małe firmy, bo chcą być niezależni

72 proc. Polaków prowadzących małe firmy jako największą motywację do rozpoczęcia własnej działalności wskazuje niezależność i chęć samodzielnego decydowania o swoim czasie. Prawie połowa deklaruje, że najważniejsze w tym kontekście były możliwości wykorzystania własnej wiedzy i umiejętności oraz podwyższenia standardu życia. Co trzeci respondent jako istotny czynnik możliwy do spełnienia jedynie na „swoim” wymienia realizację pomysłów i marzeń.

Z kolei wśród utrudnień, których spodziewali się przy zakładaniu własnej działalności, właściciele małych firm najczęściej (45 proc. deklaracji) wskazują wysokie koszty. Co piąty ankietowany wymienia w tym kontekście formalności związane z rejestracją firmy, a co dziesiąty – związane z tym wydatki. Brak perspektyw rynkowych okazał się istotną barierą dla 8 proc. respondentów, a odpowiedzialność za pracowników i czas, jaki trzeba będzie poświęcać swojej działalności – dla 5 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez UPC Polska w maju br. wśród właścicieli małych firm z tzw. sektora SOHO działających w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy zakładają małe firmy, bo chcą być niezależni

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a.
wszystkich prowadzących własną działalność gospodarczą zapraszamy na Targi dla Przedsiębiorczości- największe Targi dla mikroprzedsiębiorców i osób planujących samozatrudnienie- I edycja Targów rusza już w piątek i sobotę, 17-18 września 2010 we Wrocławiu- szczegóły na: www.biznestargi.pl
8 8
odpowiedź