SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy zakładają małe firmy, bo chcą być niezależni

Trzy czwarte Polaków prowadzących małe firmy deklaruje, że rozpoczęło własną działalność, żeby być niezależnymi – wynika z sondażu UPC. Jako największa obawa przed pracą na własny rachunek wskazywane są wysokie koszty.

72 proc. Polaków prowadzących małe firmy jako największą motywację do rozpoczęcia własnej działalności wskazuje niezależność i chęć samodzielnego decydowania o swoim czasie. Prawie połowa deklaruje, że najważniejsze w tym kontekście były możliwości wykorzystania własnej wiedzy i umiejętności oraz podwyższenia standardu życia. Co trzeci respondent jako istotny czynnik możliwy do spełnienia jedynie na „swoim” wymienia realizację pomysłów i marzeń.

Z kolei wśród utrudnień, których spodziewali się przy zakładaniu własnej działalności, właściciele małych firm najczęściej (45 proc. deklaracji) wskazują wysokie koszty. Co piąty ankietowany wymienia w tym kontekście formalności związane z rejestracją firmy, a co dziesiąty – związane z tym wydatki. Brak perspektyw rynkowych okazał się istotną barierą dla 8 proc. respondentów, a odpowiedzialność za pracowników i czas, jaki trzeba będzie poświęcać swojej działalności – dla 5 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez UPC Polska w maju br. wśród właścicieli małych firm z tzw. sektora SOHO działających w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

Dołącz do dyskusji: Polacy zakładają małe firmy, bo chcą być niezależni

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a.
wszystkich prowadzących własną działalność gospodarczą zapraszamy na Targi dla Przedsiębiorczości- największe Targi dla mikroprzedsiębiorców i osób planujących samozatrudnienie- I edycja Targów rusza już w piątek i sobotę, 17-18 września 2010 we Wrocławiu- szczegóły na: www.biznestargi.pl
odpowiedź