SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy znają i korzystają z assistance

27 proc. Polaków posiada ubezpieczenie assistance, zaś co czwarty badany z tej grupy faktycznie dotychczas korzystał z tej pomocy. Najczęściej były to osoby pomiędzy 18 -  35 rokiem życia (58,3%) zamieszkujące duże i średnie miasta.

Polacy znają i korzystają z assistance

Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia nadal najbardziej popularną usługą assistance w zakresie wykorzystywania jest assistance komunikacyjny, 82,6% ankietowanych do tej pory korzystało z tego rodzaju assistance. W porównaniu z ubiegłorocznym badaniem jest to wzrost o 10 punktów procentowych. Pomoc medyczną wskazało 16,7% badanych (15,6% w 2009 roku), z pomocy domowej (ślusarz, elektryk, hydraulik) skorzystało 8% respondentów (spadek o 1% w porównaniu z rokiem ubiegłym), zaś assistance w podróży wykorzystane zostało przez 5,1% badanych (spadek o 5% w porównaniu z ubiegłorocznym badaniem).

Najwięcej ankietowanych otrzymało assistance w ramach ubezpieczenia AC lub OC - 86,7% wskazań. W porównaniu z zeszłorocznymi wynikami jest to wzrost o 12,2 punktów procentowych. Jako drugie, badani wskazali ubezpieczenie domu lub mieszkania - 22,4% odpowiedzi (15,6% odpowiedzi w 2009 r.). Na trzecim miejscu znalazły się produkty bankowe. Assistance z kontem bankowym otrzymało 11,5% ankietowanych, zaś z kartą kredytową 7,7% respondentów. W porównaniu z pierwszym badaniem jest to wzrost o 7% - konto bankowe oraz o 3,5% - karty kredytowe. Jednocześnie 65% badanych przyznało, że assistance dołączone do produktu bankowego uatrakcyjnia ten produkt. Ponadto, 53,4% ankietowanych skorzystałoby również z innej oferty banku, w którym otrzymało usługi assistance.

Ocena użyteczności poszczególnych programów assistance różni się znacząco w porównaniu z zeszłoroczną. W 2009 roku najbardziej użyteczną, według ankietowanych, była pomoc medyczna -74,2% wskazań. W tym roku, podobny wynik uzyskała pomoc drogowa - 73,1%, zaś plasująca się w tym roku na drugim miejscu pomoc medyczna 55,5% odpowiedzi. Na trzecim miejscu w drugim badaniu świadomości assistance znalazła się pomoc udzielona podczas podróży zagranicznej - 50,4 % odpowiedzi ( identyczne wskazania w 2009 r.).

Osoby, które nie posiadają assistance, kojarzą tego rodzaju usługi głównie z pomocą drogową - 65,2% wskazań (46,5% odpowiedzi w 2009 r.), z innymi formami pomocy - 45% odpowiedzi (34,2% wskazań w zeszłorocznym badaniu) oraz z pomocą podczas podróży - 30,7% wskazań (22,4% w ubiegłym roku). Assistance kojarzone jest z pomocą drogową głównie przez mężczyzn w wieku 26 - 35 lat. Kobiety zaś kojarzą assistance przeważnie z pomocą udzieloną podczas podróży oraz z pomocą medyczną. 

Najchętniej respondenci za dodatkową opłatą kupiliby assistance medyczny - 56,7% odpowiedzi i assistance samochodowy- 46,5% wskazań. Assistance medyczny kupiłyby głównie osoby powyżej 50 roku życia, assistance samochodowy zaś cieszyłby się popularnością wśród osób pomiędzy 18 a 25 rokiem życia. Z kolei assistance turystyczny jest produktem docenianym przez 30,6% respondentów, głównie w wieku pomiędzy 18 a 35 rokiem życia.

Drugie ogólnopolskie badanie dotyczące świadomości assistance zostało zrealizowane przez firmę badawczą ARC Rynek i Opinia na zlecenie Europ Assistance Polska. Badanie to zrealizowane zostało w marcu 2010 roku na reprezentatywnej grupie ponad  2000 respondentów.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy znają i korzystają z assistance

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pbs dga
żenujące sposób przeprowadzenia badania
odpowiedź
User
lidka34
To rzeczywiscie dobry znak,ze znaja bo w sumie aj sobie osobiscie nie wyobrazam jezdzić autem bez pełnego ubezpieczenia.
odpowiedź