SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Połączone grupy Fiat Chrysler i Peugeot podsumowują rok 2020. Dobre wyniki mimo pandemii

Koncern Stellantis zaprezentował wyniki za rok 2020. Osobno ujęto w nim składowe giganta - grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) i Peugeot (PSA).

Fiat Chrysler Automobiles (portfolio marek: Alfa Romeo, Fiat, Jeep i Chrysler) w całym roku 2020 odnotował skorygowany EBIT w wysokości 3,7 mld euro z marżą 4,3 proc. Zysk netto na progu rentowności przy skorygowanym zysku netto wyniósł 1,9 mld euro. Dodatnie wolne przepływy pieniężne firmy w pionie przemysłowym wyniosły 0,6 mld euro.

W czwartym kwartale roku Fiat Chrysler Automobiles zanotował rekordowe wyniki Grupy i Ameryki Północnej - odpowiednio ze skorygowanym wynikiem EBIT w wysokości 2,3 mld euro i 2,2 mld euro oraz marżami w wysokości 8,2 proc. i 11,6 proc., przy rentowności wszystkich regionów i Maserati. Silne wolne przepływy pieniężne w pionie przemysłowym wyniosły 3,9 mld euro.

Grupa Peugeot (do której należą marki Peugeot, Citroën, DS Automobiles i Opel) odnotowała w 2020 roku wynik netto na poziomie 2,2 mld euro oraz 2,7 mld euro wolnych przepływów pieniężnych w pionie motoryzacyjnym. W tym samym pionie pozycja finansowa netto wyniosła 13,2 mld euro.

Zgodnie z poprawką do Umowy o Połączeniu z 20 września, Zarząd zatwierdził wypłatę w wysokości 1,0 mld euro dla akcjonariuszy, z zastrzeżeniem zgody akcjonariuszy na walnym zgromadzeniu w dniu 15 kwietnia.

- Te wyniki pokazują stabilność Stellantis, powstałej z połączenia dwóch silnych firm w dobrej kondycji. Stellantis znakomicie rozpoczyna działalność i jest w pełni skoncentrowana na pełnym osiągnięciu obiecanych synergii - oświadczył dyrektor generalny Stellantis, Carlos Tavares.

Perspektywy branżowe w roku 2021 r. wyglądają następująco dla poszczególnych regionów: Ameryka Północna +8 proc., Ameryka Południowa +20 proc., Europa +10 proc., Bliski Wschód i Afryka +3 proc., Indie i Azja i Pacyfik +3 proc. oraz Chiny +5 proc.

Celem Stellantis na rok 2021 jest wzrost skorygowanej marży zysku operacyjnego do 5,5%-7,5% przy założeniu braku istotnych przestojów związanych z COVID-19.

Dołącz do dyskusji: Połączone grupy Fiat Chrysler i Peugeot podsumowują rok 2020. Dobre wyniki mimo pandemii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl