SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polak za telefon stacjonarny płaci 65 zł

Przeciętny Polak korzystający z telefonu stacjonarnego płaci za to miesięcznie 65,7 zł – wynika z badania PBS DGA dla UKE. Najczęściej wykonywane są połączenia lokalne, a najrzadziej – wysyłane SMS-y.

Polak za telefon stacjonarny płaci 65 zł

Telefon stacjonarny w miejscu zamieszkania ma 43,1 proc. Polaków, przy czym trzy czwarte z tej grupy korzysta jednocześnie z komórek. Z kolei dwie trzecie osób używających telefonów stacjonarnych to klienci Telekomunikacji Polskiej.


U klientów telefonii stacjonarnej w Telekomunikacji Polskiej zdecydowanie najpopularniejszy jest plan domowy tp 60. Co ciekawe, prawie co trzeci użytkownik nie potrafi podać, z jakiej oferty telefonii stacjonarnej korzysta się w jego domu.

Połączenia lokalne realizuje codziennie prawie co drugi użytkownik telefonu stacjonarnego.


Z kolei rozmowy międzystrefowe przynajmniej raz w tygodniu wykonuje co trzeci Polak korzystający z telefonu stacjonarnego.

Za granicę Polacy dzwonią z telefonów komórkowych w większości nie częściej niż raz na pół roku albo w ogóle tego nie robią.


Natomiast na numery komórkowe przynajmniej raz w tygodniu dzwoni co trzeci Polak korzystający z telefonu stacjonarnego, a rzadziej niż raz w miesiącu – co czwarty. W ogóle takich połączeń nie wykonuje co dziewiąty użytkownik.

Tylko niespełna 1 proc. Polaków korzystających z telefonów stacjonarnych wysyła z nich SMS-y. Natomiast telefonii w technologii VoIP używa jedynie 2,5 proc. osób z tej grupy.


Prawie dwie trzecie Polaków korzystających z telefonów stacjonarnych płaci za to miesięcznie u swoich głównych operatorów od 41 do 100 zł. Średni miesięczny rachunek wynosi 65,7 zł, a mediana tej opłaty – 60 zł.


Większą część opłat za telefon stacjonarny stanowi abonament, którego średnia wartość wynosi 44,5 zł. 78 proc. użytkowników deklaruje, że w ramach abonamentu dostaje darmowe minuty do wykorzystania.


Badanie zostało zrealizowane przez PBS DGA na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej w dniach 22-30 listopad br. Wywiady przeprowadzono na grupie 1,6 tys. osób w wieku 15 lat i więcej reprezentatywnej dla wszystkich gospodarstw domowych w Polsce ze względu na miejsce zamieszkania oraz liczbę domowników. 614 respondentów zadeklarowało, że korzysta z telefonii stacjonarnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polak za telefon stacjonarny płaci 65 zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ret
Dupa nie firma przeprowadzała te badania ! A gdzie plan standardowy TP, nawet 0,1 % go nie używa ??? Śmiechu warte !!!
8 8
odpowiedź
User
ikcyzor
Ja nie mam tych zdzierców i kupuję kartę za 50 zł to mam jakby abo na 3 miesiące a w nim 50 / 0,29 gr za minutę= 172 minuty
i kabla mi nie przetną i nikt się nie podłączy
8 8
odpowiedź
User
x nn fg
zobacz także tu:

http://dobry-telefon.blogspot.com
8 8
odpowiedź