SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Policja przekazała prokuraturze internetowe wpisy obrażające dziennikarkę TVP Info

Policja zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby atakujące w internecie dziennikarkę TVP Info, obrzuconą obelgami podczas wykonywania obowiązków pod Sejmem. - Zapowiadamy zdecydowane działania przeciwko osobom nawołującym do popełniania przestępstw i wykroczeń - komentują policjanci.

Article

Zawiadomienie dotyczy wpisów internetowych pod informacjami o zajściach z udziałem pracowników TVP pod Sejmem. W ubiegłym tygodniu dziennikarka i operator programu „W tyle wizji” (TVP Info) zostali obrażeni podczas demonstracji przed Sejmem, w której brali udział m.in. zwolennicy Obywateli RP. - Szoruj stąd, bo cię nikt tu nie lubi, rozumiesz  krzyczał jeden z mężczyzn pod adresem operatora. Zaś do dziennikarki wykrzykiwał: „Więcej szacunku mam do k...wy spod latarni niż do ciebie! Tamta przynajmniej wie, o co chodzi, a ty jesteś sprzedajna za nic”.

W obronie dziennikarki wystąpiło Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy SDP. - Zapewnienie bezpieczeństwa pracy dziennikarzy relacjonujących wszelkie wydarzenia, w tym te wywołujące silne społeczne emocje, jest podstawowym obowiązkiem organizatorów tych wydarzeń. Tolerowanie sytuacji, w której profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia dziennikarzy jest niedopuszczalne w demokratycznym państwie – napisała w apelu Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP.

Prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że publiczny nadawca poinformował prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez demonstrantów obrażających operatora i reporterkę. - Nie ma zgody na chamstwo i przemoc wobec dziennikarzy - poinformował Kurski na Twitterze.

Głos w sprawie zabrała także policja. W oficjalnym komunikacie poinformowała, że funkcjonariusze przekazali do prokuratury materiały dotyczące wpisów na portalach społecznościowych oraz zarejestrowanych i upublicznionych nagrań, dotyczących m.in. zajścia pod Sejmem z udziałem dziennikarki TVP Info.

- Ostatnio pojawiające się wpisy nawołujące do łamania prawa są bardzo niebezpieczne. Zapowiadamy zdecydowane działania przeciwko osobom nawołującym do popełniania przestępstw i wykroczeń. Zabezpieczone dowody, w tym wpisy i wypowiedzi na bieżąco będą przekazywane do Prokuratury. Osoby nawołujące do nienawiści muszą mieć świadomość, że biorą odpowiedzialność za swoje czyny i zdarzenia, do których po takich słowach może dojść - brzmi komunikat.

Prokuratura ma teraz ocenić internetowe wpisy i materiały filmowe pod kątem ewentualnego naruszenia prawa.

Dołącz do dyskusji: Policja przekazała prokuraturze internetowe wpisy obrażające dziennikarkę TVP Info

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
afas
I bardzo dobrze!
odpowiedź
User
Z PiSem pisowskimi metodami
Jak to powiedziała Beata Mazurek "Nie popieram ale uzewnętrzniły się słuszne emocje Polaków" Kto mieczem wojuje od miecza ginie. A wahadło odbije....
odpowiedź
User
Gie
Ciekawe czy gdybym wskazał, zgłosił Policji wpisy na dziennikarzy TVN to czy ta przekazałaby je do prokuratury?
odpowiedź