SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Policjanci omyłkowo przeszukali dom dziennikarki Trójki. Przeprosiny po interwencji dyrektora stacji

W środę wieczorem policjanci z komendy w Radomiu wskutek pomylenia adresu przeszukali dom Anny Rokicińskiej z radiowej Trójki. Po interwencji dyrektora stacji Wiktora Świetlika Rokicińska otrzymała przeprosiny. Policjanci sprawdzają teraz, jak doszło do tej pomyłki.

Article

Interwencję policjantów w jej domu Anna Rokicińska (mieszkająca w okolicach Sochaczewa) opisała w wypowiedzi dla serwisu internetowego Polskiego Radia.

- Relaksowałam się po pracy, gdy nagle wpadło do domu czterech panów i dwie panie. Nie przedstawili się i dopiero później, zwracając się do mnie po imieniu, powiedzieli, że są z policji. Zakuli mnie w kajdanki i zażądali ode mnie dowodu osobistego. Następnie przeszukano mój plecak, w którym znajdowały się m.in. Trójkowy mikrofon i moja legitymacja prasowa. Nie powstrzymało to panów przed wykonywaniem dalszych czynności. Zaczęło się przeszukanie: wyrzucono wszystkie rzeczy z szaf, zabrano komórki, pendrive'y. Wszystko trwało trzy godziny, po czym pojawił się człowiek, który powiedział, że to pomyłka - stwierdziła. Dodała, że interwencję policjantów obserwowała dwójka jej małych dzieci.

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu tłumaczyła, że czynności realizowali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, w ramach dochodzenia w sprawie wyłudzeń kredytów na wielka skalę. - Wytypowany został adres, gdzie miały znajdować się urządzenia mające służyć do popełniania tych przestępstw - powiedziała.

Szybko jednak okazało się, że wybrano niewłaściwy adres. Przyznali to sami policjanci, przepraszając Annę Rokicińską za działania podjęte w jej mieszkaniu.

O wyjaśnienia w tej sprawie do Komendy Głównej Policji zwrócił się Wiktor Świetlik, dyrektor radiowej Trójki. W oświadczaniu KGP stwierdzono, że sprawdzenie okoliczności interwencji w mieszkaniu Rokicińskiej zlecono zarówno szefowi Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, jak też funkcjonariuszom z biura kontroli KGP.

- Wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusze realizujący czynności związane z wyjaśnieniem przestępczego procederu wyłudzania kredytów, podczas ich realizacji pomylili adresy. Jest mi niezmiennie przykro, że doszło do takiej sytuacji - stwierdził komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

- Niemniej jednak sprzęt, jakim dysponowali policjanci, wskazał, że w domu znajdującym się bardzo blisko nieruchomości Pani Redaktor znajdowały się urządzenia służące do wyłudzenia kredytu i tam też zostały one zabezpieczone. Zatrzymano też podejrzewane osoby - zaznaczył.

- Chciałbym za Pana pośrednictwem przeprosić Panią Redaktor Annę Rokicińską za zaistniałą sytuację i zapewnić, że wszystkie okoliczności tej sprawy zostaną dokładnie wyjaśnione - dodał.

- Po mojej interwencji zarówno KG Policji Nadinsp. Szymczyk, jak i Minister Joachim Brudziński przekazali przeprosiny dla Ani Rokicińskiej i zadeklarowali szybkie wyjaśnienie. Nie jestem fanem dyscyplinarek, ale w tym przypadku mam nadzieję, że będą dotkliwe. Za szybką reakcję - dziękuję - skomentował to Wiktor Świetlik.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Policjanci omyłkowo przeszukali dom dziennikarki Trójki. Przeprosiny po interwencji dyrektora stacji

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
omyłki chodzą po ludziach
Taaa "omyłkowo". Cichy przekaz zatytułowany: możemy wejść do każdego i zrobić cokolwiek, więc uważajcie.
83 13
odpowiedź
User
aZaliż
Funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą nie potrafią trafić pod właściwy adres?

Kogo teraz się przyjmuje do policji? ANALFABETÓW?
odpowiedź
User
Ciekawy
Czy powiedzą o tym w serwisie Trójki czy będą się bali?
19 28
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Jestem pewien, że nie było żadnej omyłki. Zapewne kobieta z rządowej Trójki za mało propagowała wartości konserwatywne, to i postanowiła jaj nasza partia trochę dom "przewietrzyć". Trzy godziny wietrzenia, przy dzieciach spowoduje, że teraz będzie nawet 4 wartości konserwatywne propagowała równocześnie. A swoją drogą....zwróćcie uwagę, że tę patriotyczną akcję robiła KW w...Radomiu :D
Policja radomska...hurtownia radomska....
Jak mawiają prawdziwi Polacy+: przypadek? - nie sądzę!
43 13
odpowiedź
User
Gość
Czy powiedzą o tym w serwisie Trójki czy będą się bali?

O dziwo były o tym materiały w popołudniowym Zapraszamy do Trójki.
53 8
odpowiedź