SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Polityka" najchętniej czytana wśród tygodników opinii

Wśród tygodników zajmujących się sprawami społeczno-politycznymi i gospodarczymi najwięcej czytelników ma "Polityka".

Czyta ją 5,9 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Biura Badania Opinii i Rynku Estymator.

Kolejne miejsca zajmują: "Angora" - 5,4 proc., "Wprost" - 5,3 proc. i "Newsweek Polska" - 4,8 proc.

Niżej w rankingu plasują się: "Przekrój" (2,0 proc.) i "Nie" (1,6 proc.); oraz "Fakty i Mity" (1,1 proc.); "Ozon" (0,9 proc.) i "Przegląd" (0,6 proc.).

Spośród tych tytułów najbardziej wykształconego czytelnika mają "Przekrój" i "Newsweek Polska" (ponad połowa ma wykształcenie wyższe), najbogatszego z kolei - "Wprost", "Newsweek Polska" i "Przekrój" a najmłodszego "Ozon" i "Newsweek Polska".

Estymator zbadał też rynek tygodników katolickich. Tu, według sondażu, najwięcej czytelników mają "Niedziela" - 1,5 proc. i "Gość Niedzielny" - 1,4 proc. Te dwa tytuły zdecydowanie prowadzą w rankingu. Kolejne miejsca zajmują "Tygodnik Powszechny" i "Przewodnik Katolicki" (po 0,4 proc.) oraz "Źródło" (0,2 proc.).

Badanie przeprowadzono w ramach projektu EstyMedia w okresie od marca do maja, na ogólnopolskiej, losowej próbie 3724 osób, w wieku od 13 do 80 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Polityka" najchętniej czytana wśród tygodników opinii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl