SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polkomtel sprzedał obligacje o wartości 1,2 mld USD

Polkomtel, operator sieci Plus, sprzedał ośmioletnie obligacje warte 542,5 mln euro (700 mln USD) oprocentowane na 12,5% oraz obligacje na 500 mln USD z oprocentowaniem na poziomie 12,1%, podała agencja Bloomberg.

Polkomtel sprzedał obligacje o wartości 1,2 mld USD

Obligacje mają refinansować dług zaciągnięty na przejęcie firmy przez grupę Zygmunta Solorza-Żaka. Według agencji Bloomberg, to największa emisja obligacji polskiej firmy w historii. Poprzedni rekord należał do emisji PKO BP  z 2010 r. Bank uplasował wtedy obligacje warte 800 mln euro.

Agencja Moody's Investors Service nadała emisji Polkomtela rating B3.

Spółka Spartan Capital Holdings, kontrolowana przez biznesmena Zygmunta Solorza-Żaka, sfinalizowała przejęcie Polkomtela w listopadzie zeszłego roku. Wartość transakcji to 18,1 mld zł.

W I-III kw. 2011 roku operator sieci Plus miał 941,40 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 996,40 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 5462,50 mln zł wobec 5710,50 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polkomtel sprzedał obligacje o wartości 1,2 mld USD

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
exper
No i powolutku widać efekt kupowania spółki bez posiadania kapitału. Odsetki od 14 mld zł pożyczki to kilkaset mln zł miesięcznie, pewnie wyciśnie się co nieco z Cyfrowego Polsatu (czyt. Polsatu), pewnie zaoszczędzi się z 50mln rocznie zwalniając wysoko opłacanych dyrektorów z Plusa. Ale niestety, finanse rządzą się swoimi prawami. Ciągłe rollowanie długi odwlecze o rok-dwa lata coś co jest nieuniknione - sprzedaż 49% udziałów w Polkometelu. Nie da się posiadając 3-4mld kupić spółki za 18mld.
8 8
odpowiedź
User
anti
nie kilkaset milionów a kilkadziesiąt dokładnie 40 milionów miesięcznie .
Przyjmując zysk jest to operacja wyjścia na zero - czyli płacenia kredytu z zysku spółki który do tej pory pożerał skarb państwa . Np w 2010 cały zysk wypłacono w formie dywidendy bo tak chciał minister finansów . Opierając się na zyskach firmy to 50% będzie przeznaczone na obsługę zadłużenia o ile jest to jedyne zasłużenie. Reasumując Twoją wypowiedź w interesach nie jest ważnie ile się posiada ale możliwość kupienie czegoś za cudze pieniądze i spłacenia tego zyskami z zakupionego podmiotu. Nagły spadek wartości euro i dolara co nasi ekonomiści nazywają 'cudem' to właśnie wprowadzenie tych pieniędzy na rynek i zamiany na złotówki aby opłacić zakup . Matematyka jest prosta - płacąc około 350 milionów rocznie odsetek od tego kredytu 70 milionów zapłaci skarb państwa bo o tyle wzrosną koszty firmy więc spadną dochody. Przez osiem lat SP dołoży więc a właściwie nie dostanie około pół miliarda złotych.
8 8
odpowiedź
User
[url=http://www.yardhitz.com/community/blogs/posts/nliddickruebe]Other About blog[/url]

[url=http://meetupblog.meetup.com/]http://meetupblog.meetup.com/[/url]

[url=https://www.mostlybooksaz.com/users/mobilebar]About blog[/url]
8 8
odpowiedź
User
[url=https://blog.redroverapp.com]Other About blog[/url]

[url=http://beta.newwiki.net/pg/blog/herpurcekris]http://beta.newwiki.net/pg/blog/herpurcekris[/url]

[url=http://www.upteam.nl/author/kidsnorth/]About blog[/url]
8 8
odpowiedź
User
on
POLKOMTEL w Łodzi 'zatrudnia' wyłącznie na staże, praktyki, nie ma co marzyć o umowie o pracę...staż za 700 zł ( normalnie cały etat), które płaci Pośredniak.Jak minie 6 mcy to praca na trzy zmiany dnie i noce niedziele i swieta, za najnizsza ...ale z tego co wiadomo to po tym stazu wiekszosc ludzi idzie w odstawkę .i nastepny nabor... Ponadto na ten staż z Posredniaka wysyłane są osoby, które nie są juz absolwentami- państwo wymysliło sobie, ze jak bedzie dawalo takie oferty ludziom to zmniejszy sie bezrobocie.
8 8
odpowiedź