SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polkomtel wypowiedział umowę agencyjną spółce mPunkt

"Korzystając z uprawnień wynikających z umowy, Polkomtel SA w dniu 21 grudnia br. wypowiedział mPunkt Polska SA Umowę Agencyjną z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia" - podano w komunikacie.

Polkomtel wypowiedział umowę agencyjną spółce mPunkt

Cyfrowy Polsat w przesłanym w oświadczeniu poinformował, że w najbliższym czasie będą prowadzone rozmowy z Polkomtelem mające na celu podpisanie nowej umowy.

"Nowe porozumienie miałoby na celu odzwierciedlenie aktualnej sytuacji biznesowej sieci mPunkt, z uwzględnieniem specyfiki działalności Cyfrowego Polsatu" - napisano w oświadczeniu.

Jak podał Cyfrowy Polsat, brak porozumienia z Polkomtelem spowoduje, że - zgodnie z wcześniej rozważanymi scenariuszami - mPunkt Polska będzie kontynuował rozmowy z innymi partnerami biznesowymi, dążące do zawarcie długookresowej współpracy.

"Jako nowy akcjonariusz w grupie mPunkt jesteśmy przygotowani również na inne scenariusze biznesowe. Mamy długoletnie doświadczenie w prowadzeniu rozbudowanej, ogólnopolskiej sieci sprzedaży (ponad 1200 punktów) i chcemy je wykorzystać także w rozwoju sieci mPunkt" - poinformował cytowany w komunikacie Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

W listopadzie Cyfrowy Polsat kupił za 24,6 mln zł 45 proc. udziałów w spółce posiadającej trzeciego pod względem wielkości dystrybutora usług telefonii mobilnej w Polsce - mPunkt. Cyfrowy Polsat miał dokupić pozostałe udziały w spółce pod warunkiem wyrażenia zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie transakcji.

Zakup ma związek z planami wprowadzenia przez Cyfrowy Polsat w 2010 roku usług zintegrowanych (telewizja, telefon, internet).

mPunkt to sieć 203 sklepów działających w ponad 150 miastach na terenie Polski, oferujących produkty i usługi związane z telefonią komórkową. Sklepy mPunkt zlokalizowane są m.in. w centrach handlowych, takich jak Tesco, E.Leclerc, Carrefour czy Real, a także na głównych ulicach i ciągach handlowych miast.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polkomtel wypowiedział umowę agencyjną spółce mPunkt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl