SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polnord nie zbuduje Wyspy Spichrzów w Gdańsku? Problemy z inwestycją

Miasto Gdańska i spółka Polnord poinformowały o przesunięciu terminu podpisania umowy, której efektem będzie powołanie spółki do realizacji wspólnego projektu zagospodarowania Wyspy Spichrzów. Termin ten został przesunięty o kolejne cztery miesiące.

Polnord nie zbuduje Wyspy Spichrzów w Gdańsku? Problemy z inwestycją

Powodem przesunięcia terminu jest konieczność wykonania dodatkowych czynnościi uzgodnień, będących kontynuacją prac już prowadzonych przez Polnord - podano w komunikacie.

Chodzi o  zgodność projektu Wyspy Spichrzów z projektem odbudowy nabrzeży Motławy, dokonanie szczegółowych ustaleń z gestorami sieci  w zakresie niezbędnej przebudowy i budowy nowej infrastruktury technicznej, przeprowadzenie dodatkowych badań w zakresie możliwości budowy dwupoziomowego parkingu podziemnego oraz badań archeologicznych oraz uzyskanie opinii  Zarządu Dróg i Zieleni oraz Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków odnośnie obsługi komunikacyjnej terenu inwestycji wraz z niezbędnym zakresem przebudowy ul. Stągiewnej.

- Projekt jest bardzo atrakcyjny, ale jednocześnie trudny, dlatego też partnerzy chcą zachować maksymalny profesjonalizm przy wyjaśnianiu wszelkich niewiadomych i eliminowaniu ryzyka. Widzimy konieczność dodatkowych prac i badań przede wszystkim na styku planowanej inwestycji z innymi projektami w sąsiedztwie: przebudową nabrzeży oraz budową infrastruktury technicznej i dróg. Rozmowy z przedstawicielami Miasta, które zmierzają  do zawiązania spółki są jak najbardziej aktualne - powiedział Bartosz Puzdrowski, prezes zarządu Polnord SA.

- Projekt zagospodarowania północnego cypla Wyspy Spichrzów jest skomplikowany i ma trudny inwestycyjnie charakter, dlatego rozumiem, że inwestor potrzebuje nieco więcej czasu na przygotowanie się do prac. Doceniam profesjonalizm inwestora, jego  odpowiedzialność w podejściu do tego niezwykle ważnego dla Gdańska projektu -
dodał Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polnord nie zbuduje Wyspy Spichrzów w Gdańsku? Problemy z inwestycją

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl