SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polnord planuje rozpoczęcie 11 inwestycji mieszkaniowych w 2010 r.

Spółka deweloperska Polnord planuje rozpoczęcie 11 nowych inwestycji mieszkaniowych w 2010 roku, poinformowała firma w raporcie rocznym. Polnord chce sprzedawać docelowo do 2 tys. mieszkań rocznie i zwiększyć obecność w segmencie komercyjnym.

Polnord planuje rozpoczęcie 11 inwestycji mieszkaniowych w 2010 r.

"Liczymy na kilkakrotne zwiększenie przychodów i zysków w perspektywie najbliższych 2-3 lat. […] Naszym celem jest skokowy wzrost sprzedaży mieszkań do poziomu 1,5 tys. - 2 tys. mieszkań rocznie. Będziemy też zwiększać obecność w segmencie komercyjnym. Jestem przekonany, iż dywersyfikacja działalności pomiędzy segmenty mieszkaniowy i komercyjny jest obecnie najlepszą strategią dla Grupy Kapitałowej Polnord" - napisał prezes Wojciech Ciurzyński w liście do akcjonariuszy.

Spółka podaje, że warszawska inwestycja spółki "Dobry Dom" na 155 mieszkań została rozpoczęta w styczniu 2010. Pięć projektów przewidzianych jest w Gdańsku na łącznie 320 mieszkań. Galeon, Osiedle Mysliwska I, II są na etapie prac projektowych, a inwestycja Przywidzka I, II ma pozwolenie na budowę. Olsztyński Tęczowy Las (dwa budynki etapu II na 136 lokali) również ma pozwolenie na budowę. Osiedle Innowa we Wrocławiu (etap I i III na 306 lokali) ma pozwolenie na budowę etapu I. Tymczasem Villa Botanica w Powsinie na 142 mieszkania ma pozwolenie na budowę etapu I.

"Rozpoczęcie poszczególnych projektów może zostać przesunięte (przyspieszone lub opóźnione) w zależności od aktualnej sytuacji rynkowej w momencie podejmowania decyzji" - zastrzegła firma w raporcie.

Spółka Polnord miała 63,63 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 41,90 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 221,28 mln zł wobec 242,65 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polnord planuje rozpoczęcie 11 inwestycji mieszkaniowych w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl