SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Nowe prezesem nadawcy Polo TV i Vox Music TV

W spółce Polo TV (wcześniej działającej pod nazwą Lemon Records), nadającej kanały Polo TV i Vox Music TV, funkcję prezesa objął Adam Nowe, członek zarządu m.in. Telewizji Polsat i Grupy Interia. Telewizja Polsat jest właścicielem spółki od prawie czterech lat.

Adam NoweArticle

Adam Nowe w zarządzie Polo TV od jesieni 2018 roku. Objęte przez niego obecnie stanowisko prezesa poprzednio nie było obsadzone.

W zarządzie spółki są jeszcze dwaj menedżerowie z Telewizji Polsat: Janusz Pliszka (od początku 2018 roku) i Norbert Walkiewicz (od końcówki 2019 roku).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z Telewizją Polsat Adam Nowe jest związany od prawie dwóch dekad. Od lat pełni funkcję dyrektora biura zarządu i kontroli.

Wiosną 2019 roku został powołany do zarządu Telewizji Polsat, a potem wszedł do zarządów jej kilku spółek zależnych: Superstacji (w połowie 2019 roku), Music TV (pod koniec 2019 roku), Mobiem Polska (w połowie 2020 roku), TV Spektrum i Grupy Interia (jesienią 2020 roku).

Ukończył socjologię na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia executive MBA na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Polo TV do początku br. działała pod nazwą Lemon Records. 100 proc. jej udziałów zostało przejęte przez Polsat pod koniec 2017 roku (równocześnie ze 100 proc. udziałów Eska TV i 34 proc. udziałów TV Spektrum, za łącznie 103 mln zł).

W 2020 roku spółka zanotowała spadek przychodów o 40 proc. do 20,96 mln zł i wyniku netto z 6,77 mln zł zysku do 96,6 tys. zł straty.

W lipcu br. Polo TV miało 1,26 proc. udziału w rynku oglądalności naziemnej telewizji cyfrowej, wobec 1,54 proc. rok wcześniej (według danych Nielsen Audience Measurement).

Dołącz do dyskusji: Adam Nowe prezesem nadawcy Polo TV i Vox Music TV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl