SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znana stacja poprawiła jakość obrazu w UPC Polska

Abonenci sieci kablowej UPC Polska mogą już oglądać kanał Polonia 1 w wysokiej rozdzielczości (HD). Dotychczas stacja była nadawana jedynie w standardowej rozdzielczości (SD). - Pakietyzacja nie uległa zmianie - jest dostępna w pakietach: Start HD, Select, Max, Max Premium - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Play i UPC Polska.

Polonia 1 Article

Polonia 1 to jedna z najstarszych w Polsce telewizji komercyjnych. Powstała w 1992 roku, a oficjalną działalność rozpoczęła w 1993 roku.

Została założona przez Nicolę Grauso, przedsiębiorcę związanego z byłym premierem Włoch Silvio Berlusconim. Przez chwilę kanał był nadawany drogą naziemną, później już tylko satelitarną i za pośrednictwem sieci kablowych.

Obecnie w ramówce Polonii 1 można znaleźć m.in. telenowele, starsze seriale, telezakupy czy programy rozrywkowe.

Blisko 50 stacji nadal w jakości SD

16 lat po pojawieniu się na rynku pierwszych kanałów w wysokiej rozdzielczości, nadal w standardowej rozdzielczości nadaje blisko 50 ogólnopolskich kanałów. Częściej takie stacje można znaleźć na satelicie, gdzie miejsce na transponderach jest ograniczone. To np. TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP ABC, TVP3 Warszawa, TVP Historia, 4fun.TV, Eska Rock TV, FilmBox Arthouse, TV Republika, Discovery Historia, Disney XD, TBN Polska, Tele 5, Polonia 1, Power TV, AXN Black, AXN White, Nickelodeon Polska czy MTV 00s.

Choć abonenci Canal+ i Polsat Box niektóre z tych stacji mogą oglądać tylko w jakości SD, to w kablu i serwisach streamingowych są one oferowane w HD.  Niedawno sieci kablowe Vectra i Multimedia Polska dołączyły: Alfa TVP, a także wersje HD stacji: TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP Seriale. Wcześniej pojawiły się one w ofercie innych operatorów. Obecnie zdecydowana większość kanałów jest nadawana w jakości HD. Stacje w standardowej rozdzielczości szybko nie odejdą jednak do lamusa. Niemieccy nadawcy nadal przedłużają umowy o dzierżawę transpondera dla takich emisji. Na tamtejszym rynku wiele kanałów w jakości SD można oglądać bezpłatnie. Płatne są natomiast wersje HD.

Zmiany w ofercie UPC Polska

Dwa tygodnie temu pojawiła się nowa oferta UPC Polska. Obejmuje 157 kanałów zamiast dotychczasowych 189. Klienci mogą skorzystać też z „Telewizji nowej generacji”. Dzięki tej opcji możliwe jest korzystanie z różnych serwisów streamingowych lub pakietów kanałów w każdym miesiącu. Do dyspozycji są m.in. Netflix, HBO Max, Canal+ online, Eleven Sports czy Polsat Sport Premium. Brak wielu kanałów w nowej ofercie

W nowej ofercie zabrakło kanałów: TVP Info, TVP HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Sport, TVP ABC, TVP World, TV Trwam, Adventure, AXN Spin, Bollywood TV, DocuBox, Eurosport 2, Fashion TV, FightBox, FightKlub, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Premium, Ginx E-sports TV, Golf Channel, Kino TV, Mezzo, Mezzo Live, Novela TV, Sky News, SportKlub, Top Kids i TV Republika.

Telewizja Polska i operator zapewniają, że prowadzą rozmowy w celu podpisania kompleksowej umowy dotyczącej dystrybucji stacji nadawcy publicznego. Pakiety są oferowane z dekoderem Play Box TV, który ma wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej. Większość stacji TVP można zatem obejrzeć w Play już teraz w przypadku połączenia anteny naziemnej. W serwisie OTT są oferowane jedynie: TVP1, TVP2 i TVP3, czyli kanały objęte zasadą must carry, must offer. Dotychczasowi abonenci UPC Polska mogą przedłużać umowę na stare pakiety operatora z większą liczbą kanałów.

Niedawno informowaliśmy, że z oferty UPC Polska zniknęły kanały BBC First TV i TV5 Monde. - Z przyczyn od nas niezależnych, nadawca kanału podjął decyzję o zakończeniu współpracy z UPC Polska, tym samym kanał TV5 Monde zniknął z oferty operatora. Nie uprawnia to klientów do wypowiedzenia umowy w trybie specjalnym, ponieważ nie był to kanał gwarantowany. W bogatej ofercie naszych pakietów pozostaje francuskojęzyczny kanał France24, a także wiele innych programów, m.in. uruchomionych niedawno nowości, jak TBN Polska, SciFi, 13 Ulica, TeenNick - informowała przedstawicielka UPC Polska.

Dołącz do dyskusji: Znana stacja poprawiła jakość obrazu w UPC Polska

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hmmm
Zamiast Mezzo Live HD tandetna Polonia1 w HD. Ktoś w Play na rozumy się pozamieniał.
odpowiedź
User
Słabe to
Oczywiście tytuł artykułu musiał być w formie taniego clickbaita.
odpowiedź
User
Antek
Polonia 1 to beznadziejny kanał. Ja go w swojej ofercie nie potrzebuję nawet w jakości SD. Dziwię się, że ten twór dalej nadaje...
odpowiedź