SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

95 procent użytkowników w USA w wieku od 13 do 17 lat korzysta na co dzień ze smartfona, a 45 procent z nich jest stale połączona z internetem - wynika z badań Pew Research Center. Facebook, którego regularnie używa nieco ponad połowa amerykańskich nastolatków przegrywa walkę o młodych użytkowników z największymi konkurentami - YouTubem i Snapchatem.

Odsetek amerykańskich użytkowników smartfonów w wieku 13-17 lat na poziomie 95 proc. oznacza, że młodzi ludzie w USA częściej korzystają z telefonów niż z biurkowych komputerów czy laptopów, do czego przyznaje się 88 proc. badanych. Po smartfon częściej sięgają dziewczęta (97 proc.), a także młodzież pochodząca z bogatszych domów o dochodach wyższych niż 75 tys. dol. (97 proc.).

Z danych Pew Research Center wynika, że 45 proc. młodych Amerykanów jest niemal bez przerwy połączona z internetem, a 44 proc. łączy się z siecią kilka razy w ciągu dnia. Obecne wyniki oznaczają zmianę w zachowaniach internautów, bowiem w latach 2014 – 2015 do stałego korzystania z internetu przyznawało się 24 proc. respondentów.

Dużą część internetowej aktywności nastolatków w USA zajmuje im obecność w mediach społecznościowych. Największa liczba użytkowników (85 proc.) korzysta z YouTube’a, na 2. miejscu jest Instagram (72 proc.), a podium zamyka Snapchat (69 proc.). Znajdujący się na 4. pozycji Facebook regularnie odwiedza jedynie 51 proc. młodych użytkowników w USA.

Sondaż wskazuje także, że 35 proc. nastolatków najczęściej spośród mediów społecznościowych odwiedza Snapchata (35 proc.), który wygrywa z YT (32 proc.). Pod tym względem Facebook także plasuje się na 4. miejscu będąc serwisem najczęstszego wyboru dla 10 proc. nastoletnich Amerykanów.

W pierwszym kwartale br. Facebook miał 2,2 mld użytkowników aktywnych w skali miesiąca i 1,45 mld w skali dnia. Firma zanotowała 11,97 mld dolarów wpływów (wobec 8,03 mld dolarów rok wcześniej) i 4,99 mld dolarów zysku netto (w I kwartale ub.r. było to 3,06 mld dolarów).

Dołącz do dyskusji: Połowa amerykańskich nastolatków korzysta z Facebooka, serwis przegrywa z YouTubem, Snapchatem i Instagramem