SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grudzień w Polsacie bez kabaretowego show z Rybnika. Co jest w umowie z organizatorem?

Telewizja Polsat w grudniowej ramówce nie zaplanowała emisji koncertu finałowego „Rybnicka jesień kabaretowa Ryjek”, który odbył się 19 listopada br. Tymczasem umowa zawarta między producentem a organizatorem wydarzenia mówi o dołożeniu starań, by program został pokazany na antenie Polsatu do końca tego roku.

„Rybnicka jesień kabaretowa Ryjek” to coroczny festiwal premier kabaretowych z ponad 25-letnią tradycją, organizowany co roku w Rybniku. W Konkursie Głównym zgłoszone kabarety rywalizują ze sobą w podanych przez organizatorów kategoriach, tworząc do nich premierowe, nigdy wcześniej nieprezentowane skecze.

W tym roku odbył się w dniach od 17 do 19 listopada br. Pierwszego i drugiego dnia młode kabarety prezentowały się przed publicznością w występach konkursowych. Z kolei w niedzielę 19 listopada br. zorganizowano koncert finałowy z udziałem laureatów konkursów oraz z występami kabaretu Zdolni i Skromni i Kabaretu Młodych Panów. To właśnie ten koncert nagrał Polsat, zgodnie z podpisaną umową. 

Jednak nie w całości, bo Kabaret Młodych Panów nie zgodził się na nagranie przez Polsat swojego skeczu. - W związku z zerwaniem współpracy z Polsatem nie widzieliśmy sensu nagrywania kolejnego skeczu, którego nikt nie obejrzy. Skecz nie został zarejestrowany - mówi Wirtualnemedia.pl Olga Polony, PR manager Kabaretu Młodych Panów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zostało to wcześniej uzgodnione z producentem.

Kabareciarze zrywają współpracę z Polsatem

Polsat zdjął w połowie października br. z anteny program „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”, w którym występowały Kabaret Młodych Panów oraz Kabaret Moralnego Niepokoju. Odcinki nagrano do końca sezonu, ale ich nie wyemitowano. - W związku z tym kabareciarze zakończyli współpracę z Polsatem. Wszystkie działania stacji podejmowane były bez jakichkolwiek ustaleń z nami. Na tę rozmowę wciąż czekamy. Dlatego uważamy, że dalsza nasza współpraca z Polsatem na obecnych warunkach nie jest możliwa - napisali w oświadczeniu kabareciarze. 

Stacja nie podała przyczyn zdjęcia kabaretowego show (nie była to oglądalność, bo program jest hitem stacji). Podobny los spotkał jednak „Ryjka", który miał pokazany w niedzielę 26 listopada br. o godz. 20.00, czyli w paśmie “Kabaretu na żywo”. Jednak Polsat zmienił ramówkę i zastąpił go filmem fabularnym “Venom 2: Carnage”.

Jak sprawdziliśmy, Telewizja Polsat na razie nie umieściła koncertu finałowego „Ryjka” w ramówce Polsatu na grudzień tego roku. Nie ma go też w ramówce innych stacji naziemnych nadawcy jak np. TV4, TV6 czy Super Polsat.

Koncert finałowy “Ryjka” niewpisany do ramówki

Tymczasem w umowie zawartej między pracującą dla Polsatu firmą Albert-Art a Teatrem Ziemi Rybnickiej, zapisano, że emisja powinna nastąpić do końca roku, chociaż stacja nie jest do tego zobligowana. Ten zapis, udostępniony nam przez biuro prasowe Rybnika, brzmi następująco:

Producent potwierdza, że ostateczną porę emisji Audycji z Festiwalu ustali Polsat jako niezależny nadawca, przy czym jednak Producent dołoży starań, aby zapewnić emisję Audycji na antenie ogólnie dostępnym kanale Polsat o zasięgu ogólnopolskim, przy użyciu technologii HD w dniach i godzinach w przedziale czasowym od daty Koncertu do dnia 31.12.2023 r., wskazanej Organizatorowi przez Producenta ze stosownym wyprzedzenie

Rzeczniczka miasta Rybnik Agnieszka Skupień informowała Wirtualnemedia.pl w połowie listopada, że od producenta i pracowników Polsatu miasto dostało zapewnienie, że emisja programu nie jest zagrożona, a jej termin zostanie wskazany w późniejszym czasie.

Telewizja Polsat nie informuje, czy i kiedy pokaże na swojej antenie „Rybnicką jesień kabaretową”. Stacja nie komentuje też zapisów umowy z organizatorem wydarzenia. 

Dołącz do dyskusji: Grudzień w Polsacie bez kabaretowego show z Rybnika. Co jest w umowie z organizatorem?

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PisSat
Polsat kompromituje się. Teraz nagle po wyborach postanowili cenzurować uderzające w PiS kabarety? Postanowili posypać głowy popiołem za przegrane przez PiS wybory (do czego prześmiewcze skecze częściowo przyczyniły się) ?
Durnota i PR-owa katastrofa.

Czy ma to związek z toczącymi się postępowania przed KRRiT i UKE (wciąż zdominowane przez PiSowskich nominatów) dot. MUX4 ?
Czy może nie chcą drażnić Świrskiego przed decyzją w sprawie zgody na zmianę W24 w Wydarzenia 24 (a Wydarzenia 24 w Polsat News Polityka) ?
odpowiedź
User
Adios
Gwaltownych uciech i koniec gwaltowny!
odpowiedź
User
Znudzony
Nie ma kabaretów? Ile lat jeszcze miały być?
odpowiedź