SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aplikacja Max już działa na dekoderach Polsat Box i Canal+

Polsat Box to kolejna platforma cyfrowa po Canal+, której wybrani klienci mogą korzystać z aplikacji Max na dekoderach. Przedstawicielka firmy informuje Wirtualnemedia.pl, że do końca miesiąca nowe oprogramowanie trafi na wszystkie urządzenia 4K.  

We wtorek serwis streamingowy Max zastąpił HBO Max. W jego ofercie są nie tylko treści od HBO, ale także liczne produkcje TVN i Discovery. To w sumie 27 tysięcy godzin. Warner Bros. Discovery dąży do tego, żeby uczynić z Max główną płatną platformę grupy. Player ma skupić się na darmowych treściach w modelach AVoD (bezpłatne wideo na żądanie z reklamami) i FAST (bezpłatne kanały telewizyjne z reklamami).

Aktualizacja oprogramowania dekoderów Polsat Box

Aplikacje serwisów streamingowych na dekoderach to pewne ułatwienie dla abonentów. Nie wszyscy klienci posiadają telewizory lub przystawki do Smart TV, które pozwalają na korzystanie z takich treści. Jeśli ich urządzenia są przestarzałe, to muszą zadowolić się odtwarzaniem wideo na żądanie na komputerze, tablecie czy telefonie.  Dzięki aplikacji na dekoderze można szybko przejść od linearnych kanałów do pożądanej platformy SVoD.  

Na jakich dekoderach można korzystać z Max? - Obecnie na 4K DualBox+, ale planujemy udostępnić aplikację na kolejnych modelach dekoderów 4K – informuje Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska. Chodzi o 4K UltraBox+? Znany jest termin? - Tak. Data nie jest jeszcze znana - odpowiada Kaniowski.

Poza Canal+, aplikację Max zaczął wdrażać też Polsat Box. - Aplikacja Max będzie dostępna na wybranych dekoderach Polsat Box. W pierwszej kolejności trafi na dekodery Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite. Aktualizacja oprogramowania, która ją zapewnia, została już wysłana na pierwsze partie tych modeli dekoderów, a do końca czerwca zostanie etapami udostępniona dla wszystkich dekoderów z tych serii. Aktualizacja oprogramowania odbywa się automatycznie. Aplikacji HBO Max nie było na dekoderach Polsat Box, ponieważ dostawca usługi nie zapewnił jej - informuje Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

Ile klienci Polsat Box i Canal+ muszą płacić za dostęp do Max?  

Polsat Box to pierwszy dostawca płatnej telewizji w Polsce, który podzielił się informacjami o pakietach Max w ofercie. W przypadku okresu zobowiązania, będzie można korzystać z treści Ultra HD. -  Wszyscy nasi abonenci posiadający usługę HBO Max otrzymają dostęp do najwyższego oferowanego przez Max pakietu bazowego Premium. Abonenci posiadający usługę dostępu do HBO Max na czas określony – w tym okresie umowy. Z kolei abonenci, których usługa dostępu do HBO Max jest lub stanie się usługą na czas nieokreślony, promocyjnie będą mogli korzystać z pakietu Premium do 31 stycznia 2025 r., a potem z pakietu Standard – tłumaczyła niedawno Wirtualnemedia.pl Zomer. Na stronie internetowej z ofertami dla nowych klientów operator informuje, że Max kosztuje 29,99 zł.

Kilka dni temu także Canal+ odkrył karty. - Twoje dotychczasowe konto w HBO Max zostanie automatycznie przeniesione do Max na plan Standardowy, jednak czasowo otrzymasz promocyjny dostęp do pakietu Premium: w przypadku dostępu do HBO Max w ramach oferty z zobowiązaniem – do końca okresu zobowiązania, w przypadku dostępu do HBO Max w ramach oferty bez zobowiązania – do 30 września 2024 r. - poinformował Canal+.  Promocyjny dostęp do planu Premium do końca września obowiązuje też subskrybentów Canal+ online. Ci dotychczasowi za Max będą dalej dopłacać 20 zł miesięcznie. Nowi subskrybenci mogą uzyskać dostęp do platformy za 25 zł.  Aby to było możliwe, trzeba jednocześnie wykupywać jeden z pakietów Canal+. Najtańszy – Canal+ Filmy i Seriale kosztuje 29 zł.

Nieco inaczej wygląda cennik w subskrypcji bezpośredniej. Pakiet Podstawowy zawiera reklamy i kosztuje 19,99 zł miesięcznie lub 199 zł rocznie. Pakiet Standardowy nie zawiera reklam, pozwala na pobranie do 30 tytułów. Jego koszt to 29,99 zł miesięcznie lub 299 zł rocznie. Oba tańsze pakiety pozwalają na oglądanie treści Full HD. 49,99 zł miesięcznie lub 499 zł rocznie kosztuje Pakiet Premium. Dzięki niemu będzie można pobrać do 100 tytułów i oglądać wybrane produkcje w 4K/Dolby Atmos. Za 20 zł miesięcznie można dokupić paczkę Kanały TV i Sport (ponad 25 kanałów telewizyjnych). Nie jest ona dostępna za pośrednictwem dostawców płatnej telewizji.

Max działa na telewizorach i przystawkach z systemem operacyjnym Android TV 5.1 lub nowszym (także Google TV). To m.in. sprzęty Sony, Xiaomi, TCL, MiBox, Chromecast z Google TV. Z platformy można skorzystać także na telewizorach Samsung (modele od 2016 roku z systemem Tizen), LG (WebOS 3.5 i nowszy), odtwarzaczach Apple TV (z tvOS 14 lub nowszym), Amazon Fire Tv, konsolach PlayStation 5/4, Xbox Series S/X, Xbox One, telefonach, tabletach i na przeglądarkach internetowych komputerów.

Dołącz do dyskusji: Aplikacja Max już działa na dekoderach Polsat Box i Canal+

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JP22137
Kiedy pojawi się aplikacja Max na dekoderach 4K UltraBox+?
0 0
odpowiedź