SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe oprogramowanie dekoderów Polsat Box. Można dodać dysk twardy

Polsat Box zaczął rozsyłać na dekodery Polsat Box 4K aktualizację oprogramowania. Dzięki nowemu softowi możliwa jest obsługa dysków twardych. Na razie nie wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami klientów, a platforma cyfrowa nie wprowadziła do sprzedaży dysków o dużej pojemności. Abonenci mogą skorzystać tylko z własnych dysków. 

Na razie nowy soft dotarł tylko do części posiadaczy dekoderów Polsat Box 4K. Po aktualizacji są oni informowani o możliwości nagrywania. Na forum.satkurier.pl jeden z abonentów umieścił instrukcję przygotowaną przez platformę. - Do dekodera można podłączyć tylko dysk 2,5 calowy typu HDD lub SSD, z interfejsem SATA, pasujący do kieszeni znajdującej się na tylnym panelu. Jeśli na dysku znajdują się inne pliki, zostaną utracone w momencie podłączenia dysku do dekodera - wyjaśnia Polsat Box.

Jak podłączyć twardy dysk?

Polsat Box informuje, że aby podłączyć dysk do dekodera, należy odłączyć dekoder od zasilania. Następnie trzeba z tylnego panelu dekodera wysunąć kieszeń oznaczoną HDD. Później konieczne jest uniesienie wieczka kieszeni, wsunięcie dysku metalową obudową do góry i stykami na zewnątrz, zgodnie z instrukcjami umieszczonymi wewnątrz kieszeni. Następnie konieczne jest zamknięcie wieczka i wsunięcie kieszeni do obudowy tylnego panelu. Po włączeniu dekodera można nagrywać programy.

Nowy soft wymaga dopracowania. Część abonentów narzeka na forum.satkurier.pl, że po podłączeniu dysku, nie działa im TimeShift, czyli możliwość cofania niektórych programów do 3 godzin. Aby przywrócić opcje internetowe, konieczne jest w ustawieniach użytkownika wybór funkcji nPVR. Jeśli chcemy wrócić do nagrywania z dysku, to trzeba wybrać opcję Auto. Podłączenie dysku przez USB nie pozwala na nagrywanie. Konieczne jest jego umieszczenie w kieszeni dekodera.

Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) wprowadził do oferty dekoder Polsat Box 4K w sierpniu 2021 roku. Poza możliwością oglądania treści w jakości Ultra HD, pozwala on na nagrywanie w chmurze bez dysku (nPVR). Sprzęt może być wykorzystywany zarówno w technologii satelitarnej, jak i IPTV. Kilka miesięcy później platforma zaoferowała także dekoder Polsat Box 4K Lite. W tym przypadku nPVR działa tylko w technologii satelitarnej.

W twarde dyski wyposażone są starsze dekodery Polsat Box: Evobox PVR (500 GB), PVR HD 7000 (320 GB) i Sagemcom ESI-88 (320 GB). Nie obsługują one jednak 4K. Na stronie Polsat Box jest co prawda informacja o możliwości nabycia dysku zewnętrznego DTU 320, ale zaznaczono, że można go podłączyć do starszych dekoderów: HD 6000, HD 5000, 3000 i Mini HD 2000.

Także w poprzednim roku dochodziło do aktualizacji dekoderów Polsat Box. Ułatwiono wówczas dodawanie kanałów do listy ulubionych, wprowadzono możliwość korzystania z aplikacji Disney+ na dekoderach i wprowadzono wyszukiwanie głosowe i nowe menu główne.

Dołącz do dyskusji: Nowe oprogramowanie dekoderów Polsat Box. Można dodać dysk twardy

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Ale 2 lata polsat obiecał ze wypuści dysk do.Abonentow może to się dowiedzieć czy czasem nie wypuścić dysków do salonów bo tego nie wiemy
4 2
odpowiedź
User
blad201
A czy te dekodery są już Smart czy tylko zainstalowane aplikacje obsługują?
2 2
odpowiedź
User
DJ Gerard
Polsat box niw puści dysku twardego Bo koszty jednie wynajem czynsz 5zl 10zl 15zl 20zl 25zl taki cennik by musil Polsat box ustalić
1 3
odpowiedź