SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat Docu - nowy kanał Polsatu. Nadal brak decyzji w sprawie Polsat X, Polsat Reality i Polsat Film 2

Kolejny w portfolio Telewizji Polsat kanał uniwersalny Polsat Docu rozpocznie nadawanie w 2017 roku, ale spółka nie precyzuje, kiedy dokładnie. - Chcemy przyjrzeć się wynikom czterech nowych stacji naziemnej telewizji cyfrowej - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat.

Maciej Stec Article

Koncesję na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym w kanale Polsat Docu nadawca uzyskał w grudniu ub.r. Kontent jest już skompletowany - zgodnie z nazwą, w ramówce pojawią się filmy i cykle dokumentalne.

Telewizja Polsat jest gotowa do uruchomienia Polsat Docu, ale wstrzymuje się, bo - jak wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl członek zarządu spółki Maciej Stec - nadawca chce przyjrzeć się rynkowi.

- Chcemy przyjrzeć się wynikom czterech nowych stacji naziemnej telewizji cyfrowej (Zoom TV, Nowa TV, WP i Metro - przyp. red.), potem będziemy decydować o dacie uruchomienia Polsat Docu - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Maciej Stec.

Od roku Telewizja Polsat posiada także koncesje na uruchomienie dwóch kanałów sportowych Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, filmowego Polsat Film 2, a także uniwersalnych Polsat Reality i Polsat X. - Trwają nad nimi prace. Nie ma decyzji, kiedy je uruchomimy - podkreśla Stec.

Wczoraj Grupa Cyfrowy Polsat ogłosiła wyniki po trzech kwartałach br. Spółka zanotowała nieznacznie niższe wpływy ze sprzedaży niż rok wcześniej i o 30 proc. niższy zysk netto. Liczba jednostkowych usług abonamentowych sprzedanych przez firmę wzrosła o kilka proc., a liczba klientów nieznacznie zmalała.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w październiku br. udział Polsat Sport News w rynku telewizyjnym wyniósł 0,44 proc., a rok wcześniej - 0,6 proc.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat Docu - nowy kanał Polsatu. Nadal brak decyzji w sprawie Polsat X, Polsat Reality i Polsat Film 2

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
A co z Super Polsat i Polsat Sport News? Ten pierwszy miał zastąpić PSN w NTC. Czy po takie zamianie PSN przestanie istnieć czy będzie w kablówkach i na satelicie? No i czy ta zamiana nastąpi?
16 8
odpowiedź
User
filmowiec
Proponuję Polsat Docu Soap :-D Treści mają chyba aż nadto.
21 10
odpowiedź
User
dk
"Kontent jest już skompletowany..." słownik PWN: kontent - tyleż co: zadowolony, usatysfakcjonowany. Nie używajcie kalki z angielskiego. Jest tyle polskich słów na określenie tfu! kontentu: zawartość, treść, albo w tym wypadku po prostu: program.
24 8
odpowiedź
User
adi
Polsat ma za dużo kanałów powtórkowych powinni zlikwidować Polsat Romans, Tv6, Polsat 2. Również ATM powinna sprzedać slot w dvb -t jakiemuś nadawcy np . Discovery w zamian za produkcje polskiego kontentu dla naziemnego kanału Discovery
22 10
odpowiedź
User
Dorota
No to pojawił nam się brak koncepcji w Polsacie i wyraźny kryzys przywództwa. Młody chyba nie pójdzie w ślady Prezesa ZS.
16 9
odpowiedź