SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat kupił kanały TV4 i TV6

Telewizja Polsat sfinalizowała w piątek transakcję zakupu spółki Polskie Media, nadawcy naziemnych stacji TV4 i TV6, a także sprzedaży firmy RS TV na rzecz Emitela.

Polsat nabył 100 proc. udziałów w spółce Polskie Media za łączną kwotę 99 mln zł, obejmującą cenę za akcje oraz korekty do wartości przedsiębiorstwa. Jednocześnie sprzedano 100 proc. udziałów w firmie RS TV na rzecz spółki Emitel za 45,5 mln zł.

Sfinalizowanie obu transakcji stało się możliwe - jak podano w komunikacie - dzięki spełnieniu warunków zawieszających. Do zakupu Polskich Mediów nie była potrzebna zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, o która wnioskował Polsat, bo UOKiK uznał, że transakcja nie ma odpowiednio dużego wpływu na konkurencję w sektorze telewizyjnym (więcej na ten temat).

W komunikacie podano, że nabycie Polskich Mediów stanowi dla Grupy Cyfrowy Polsat strategiczny krok w kierunku wzmocnienia pozycji rynkowej Telewizji Polsat. - Otwiera możliwość zwiększenia przychodów reklamowych w oparciu o rosnący zasięg i silniejszą pozycję negocjacyjną Grupy, a także możliwość realizacji synergii w obszarach: dostępu i wykorzystania treści programowych, technicznym, reklamy, marketingu i cross-promocji oraz zasobów back-office. Transakcja została sfinansowana ze środków własnych - czytamy w komunikacie.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w II kwartale br. łączny udział kanałów Grupy Polsat oraz stacji TV4 i TV6 wyniósł w grupie komercyjnej 23,2 proc.

Stacja informuje też, iż “sprzedaż RS TV, spółki świadczącej usługi transmisji sygnału w większości na rzecz Grupy Polsat, wynikała z chęci skoncentrowania się na dwóch głównych segmentach działalności Grupy - świadczeniu usług dla klientów indywidualnych oraz nadawaniu i produkcji telewizyjnej.”. Cyfrowy Polsat środki pozyskane ze zbycia udziałów w RS TV (45,5 mln zł) planuje przeznaczyć w całości na kolejną przedterminową spłatę części kredytu terminowego zaciągniętego na zakup Telewizji Polsat.

Dołącz do dyskusji: Polsat kupił kanały TV4 i TV6

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Q-W-E-R-T-Y-U-I-O-P
No to czas zniszczyć dwa kolejne kanały,tak aby dvb-t było jeszcze uboższe...
40 14
odpowiedź
User
kamil
Jak TV4 będzie emitować więcej powtórek to uznam tą stację za porażkę DVB-T.
34 11
odpowiedź
User
@bezczelny
TV4 od dawna była ściśle zależna od Polsatu. Dziś tylko uporządkowano sytuację.
43 10
odpowiedź