SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat kupuje TV 4 i TV 6 za 99 mln zł

Telewizja Polsat podpisała warunkową umowę nabycia spółki Polskie Media S.A., która nadaje kanały TV4 i TV6. Transakcja o wartości 99 mln zł ma zostać sfinalizowana do lipca 2013 r.

Polsat kupuje TV 4 i TV 6 za 99 mln zł

- Nabycie kanałów TV4 i TV6 wpisuje się w strategię Grupy Polsat, której celem jest umocnienie pozycji rynkowej Telewizji Polsat poprzez wzrost oglądalności. Kanały TV4 i TV6 mają koncesję na nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, która obecnie jest najdynamiczniej rozwijającym się segmentem dystrybucyjnym na rynku telewizyjnym - mówi Dominik Libicki, prezes zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

- Grupa Polsat wraz z nowo nabytymi kanałami TV4 i TV6 miała w 2012 r. 23,5-procentowy udział w oglądalności, a jej udział w rynku reklamy wyniósł 25,3 procent. Spółka Polskie Media odnotowuje rosnące przychody reklamowe w wyniku zwiększania zasięgu technicznego oraz uruchomienia nowego kanału TV6. Okresowo wyższe koszty prowadzonej działalności wynikają głównie z przejściowego efektu podwójnego nadawania analogowego i cyfrowego - dodał.

W komunikacie podano również, że transakcja zostanie sfinalizowana za pomocą środków własnych. Zakończenie procesu akwizycyjnego zaplanowano na lipiec. Aby transakcja doszła do skutku, muszą zostać spełnione dwa warunki zawieszające - kupujący musi uzyskać zgodę UOKiK, a sprzedający muszą wykupić udziałowców mniejszościowych.

Dodano, że wraz z nabyciem spółki Polskie Media, zarząd Cyfrowego Polsatu spodziewa się licznych synergii m.in. programowych, technicznych, marketingowych oraz wynikających z funkcjonowania działów wspierających.

Polskie Media należą do związanych z Zygmuntem Solorzem-Żakiem cypryjskich spółek Karswell Limited oraz Overseas Limited.

W 2012 roku Polskie Media wypracowały 76 mln zł przychodów i 7 mln zł EBITDA oraz miały 4 mln zł straty netto. W 2011 r. było to odpowiednio 71 mln zł, 9 mln zł i 2 mln zł na minusie. Polskie Media mają 20 mln zł długu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat kupuje TV 4 i TV 6 za 99 mln zł

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamrat
A czy cos to zmieni? I tak pewnie wiekszosc ogladajacych traktowala te programu jako polsatowskie:)
18 8
odpowiedź
User
ekspert
Czyli będzie Polsat 4 i Polsat 6??
14 8
odpowiedź
User
ech
I na wszystkich kanałach będzie lecieć to samo... z serialami i paradokumentami na czele. Niestety.
21 10
odpowiedź