SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa ramówka Polsat News z Racewicz i Rymanowskim. Dorota Gawryluk: Chcemy być liderem oglądalności

Dziewięć nowych programów znajdzie się w startującej dzisiaj nowej ramówce Polsat News. Na wizji debiutują również Joanna Racewicz i Bogdan Rymanowski, na widzów czeka także nowe studio. - Chcemy być liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych. Jest to ambitny cel, ale mamy ogromny potencjał, który chcemy wykorzystywać - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Bogdan Rymanowski, Dorota Gawryluk, fot. PolsatArticle

Od 1 października br. serwisy informacyjne Polsat News oraz „Wydarzenia” nadawane są z nowego studia, gdzie zamontowano ścianę wizyjną w technologii LED. Jej szerokość wynosi 13,5 metrów, a wysokość - 2,16 m (plamka 1,5mm).

- Rozmiar ściany i jej rozdzielczość pozwalają na wyświetlanie 2 sygnałów jakości 4K. Ściana wizyjna obsługuje sygnał HDR (High Dynamic Range), co daje możliwość pokazywania krystalicznie czystych obrazów i wyrazistych kolorów - czytamy w komunikacie prasowym.

W studio umieszczono także 30 bezszwowych monitorów plazmowych oraz ekran LCD w standardzie UHD o przekątnej 103 cale.
Kolejnym nowym rozwiązaniem wdrożonym w studiu „Wydarzeń” i Polsat News jest system automatyki ruchu kamer. Dwie kamery zostały zainstalowane na jeżdżących po torach wózkach z automatycznymi kolumnami. Pozostałe trzy kamery są zamontowane na wózkach ze zdalnie sterowanymi głowicami i kolumnami. Wszystkie kamery od teraz są sterowane bezpośrednio z reżyserki, a studiu przebywa tylko prowadzący program.

Podczas wyborów samorządowych, które odbędą się 21 października br. w studio zadebiutuje również AR czyli rozszerzona rzeczywistość.

Za prace remontowe odpowiadał Marcin Zdanowicz, zastępca dyrektora pionu realizacji w Telewizji Polsat.

Remont studia Polsat News przeprowadzany był od lipca br. Nadawanie serwisów informacyjnych, pasma porannego „Nowy dzień”, i „Wydarzeń” na czas trwania remontu przeniesiono do studia zastępczego.

Dni powszednie: 6 nowości, „W rytmie dnia” zastąpi „Informacje”

Nadawanie Polsatu w dni powszednie będzie się rozpoczynać od znanego już widzom pasma „Nowy dzień z Polsat News”, które będzie emitowane w dotychczasowym czasie, a więc od 6.00 do 10.00. Oprócz stałych elementów, newsów z kraju i ze świata, przeglądu prasy, prognozy pogody, informacji sportowych, widzowie usłyszą w nim również wiadomości ze świata show-biznesu. W programie nie zabraknie rozmów z gośćmi w studiu - ekspertami, politykami ale również artystami czy celebrytami.

Pasmo „Nowy Dzień” poprowadzą Joanna Górska, Beata Cholewińska, Michał Giersz, Mariusz Abramowicz, a także Joanna Racewicz, która właśnie rozpoczyna pracę w Telewizji Polsat. Bez zmian w przerwie tej audycji o 7.45 widzowie zobaczą program „Grafffiti”.

- Joanna Racewicz to doskonała dziennikarka zarówno informacyjna jak i lifestylowa. Łączy te dwie dziedziny, co wbrew pozorom nie jest łatwe. Poranny program jest dla niej idealnym pasmem - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Bez zmian w przerwie „Nowego dnia z Polsat News” o 7.45 widzowie zobaczą program „Grafffiti”.

Od godz. 10.00 do 15.00 Polsat News transmitować będzie serwisy informacyjne w ramach nowego pasma „W rytmie dnia”, które zastąpi „Informacje”. Formuła tego pasma zmieni się znacząco. Stacja w zupełnie nowy sposób będzie prezentować informacje. W ramach tego pasma widzowie zobaczą m.in. programy informacyjno-publicystyczne.

Bez zmian o 15.00 będzie można oglądać „Newstelegraf”, o 15.50 - popołudniowe „Wydarzenia” (gospodarzami tego wydania dziennika będą Agnieszka Mosór i Przemysław Białkowski), a o 16.10 - „Więcej Wydarzeń”.

Od 16.30 do 18.00 Polsat News pokaże nowy program „Godziny szczytu”, który zastąpi tradycyjne serwisy informacyjne pokazywane w tym paśmie. Będzie to informacyjno-publicystyczna audycja, która będzie miała charakter autorski - poprowadzą ją Bartosz Kurek i Anna Hałas-Michalska. Będą w niej prezentowane tematy zarówno z Polski jak i z zagranicy. Na pasmo złożą się m.in. tematy związane ze sportem, czy show-biznesem. Nie będzie to jednak w pełni lifestylowy magazyn, tylko prezentowane tematy będą miały luźniejszą formę.

- To moment, w którym zaczynamy powoli podsumowywać wydarzenia dnia i przyglądamy się temu co szykuje wieczór. To też moment, w którym możemy złapać drugi oddech i w dobrej atmosferze spędzić późne popołudnie i podwieczorek - informuje Bartosz Kurek, jeden z prowadzących „Godzin szczytu”.

Nadawany o godz. 18.00 magazyn „Biznes informacje” zmieni się w „Biznes”, czyli nową wersję tej audycji. Widzowie poznają najświeższe informacje dotyczące gospodarki i biznesu, a także kursy walut i nowości giełdowe. Program poprowadzą Przemysław Talkowski i Ernest Bodziuch.

Nie zmieni się ramówka Polsatu News pomiędzy 18.20, a 20.00, kiedy stacja nadal będzie pokazywać kolejno „Interwencję”, główne wydanie „Wydarzeń” oraz „Wydarzenia i opinie” (w piątki „Więcej wydarzeń” do 19.30, a lukę między 19.30 a 20.00 wypełni dodatkowy blok „Obrazu dnia”).

Bogdan Rymanowski gospodarzem „Wydarzeń” oraz „Wydarzeń i opinii”

Nowym gospodarzem głównego wydania „Wydarzeń” oraz prowadzącym program publicystyczny „Wydarzenia i opinie” od października będzie Bogdan Rymanowski.

Dziennikarz na wizji zadebiutuje w poniedziałek, 1 października prowadząc „Wydarzenia i opinie”. Jego pierwszym gościem będzie premier Mateusz Morawiecki.

Rymanowski „Wydarzenia” po raz pierwszy poprowadzi tydzień później, tj. w poniedziałek, 8 października. „Wydarzenia” i „Wydarzenia i opinie” nowy gospodarz będzie prowadzić od poniedziałku do czwartku na zmianę z Dorotą Gawryluk. W piątki, soboty i niedzielne główne wydanie serwisu informacyjnego Telewizji Polsat poprowadzą Bartosz Kurek i Agnieszka Mosór.

- Przejście Bogdana Rymanowskiego z TVN do nas to największy tego typu transfer w Polsce w ostatnich latach. Oznacza to również, że skoro tak znakomity dziennikarz wybiera nas, to widzi duży potencjał w Polsacie News - mówi nam Dorota Gawryluk. - Skoro do naszego kanału przechodzą tak znakomici dziennikarze jak Bogdan Rymanowski czy Joanna Racewicz, to znaczy że jesteśmy pierwszoligową stacją. Liczymy na to, że widzowie to zobaczą i docenią. Mamy również nadzieję pozyskania widzów, którzy cenią dziennikarstwo Bogdana czy Joanny i dotychczas oglądali ich na innych antenach - dodaje.

Duże zmiany czekają Polsat News w prime-time. Z anteny stacji zniknie nadawany między 20.00 a 21.00 program Agnieszki Gozdyry „Tak czy nie”. W to miejsce o 20.00 stacja pokaże „Interwencję Extra”, a pół godziny później zadebiutuje nowy program „Obraz dnia”, który potrwa 30 minut. Będzie to wieczorne podsumowanie informacyjne dnia.

O 21.00 pojawi kolejna nowość, czyli trwająca 50 minut „Polityka na ostro”. Formuła programu polega na tym, że zaproszeni do studia goście będą konfrontować swoje poglądy dotyczące aktualnych wydarzeń. Tę audycję poprowadzą Agnieszka Gozdyra oraz Grzegorz Jankowski.

Bez zmian Polsat News będzie pokazywać wieczorne wydanie „Wydarzeń”, które zaczną się o 21.50, a skończą - o 22.30 (nie tylko w dni powszednie ale i także w weekendy; poprowadzą go Joanna Wrześniewska-Sieger i Jarosław Gugała). Do tej pory dziennik transmitowany był między 22.00 a 23.00.

Codziennie o 22.30 widzowie będą mogli oglądać kolejną audycję, czyli trwający pół godziny blok „Dzień na świecie”. Jest to nowa odsłona audycji „To był dzień na świecie”, która w Polsat News z przerwami była nadawana od 2008 roku do czerwca br., a ostatnio prowadził ją Grzegorz Dobiecki. „Dzień na świecie” będący podsumowaniem najbardziej interesujących informacji ze świata poprowadzą Grzegorz Dobiecki i Jan Mikruta.

O 23.00 i 23.30 stacja pokaże kolejne bloki „Obrazu dnia” (nowości, której pierwszy blok zaplanowano na 20.30).

Po północy, czyli tak jak do tej pory, Polsat News pokaże powtórki swoich programów.

Sobota: „Przegląd Rzeczpospolitej” i „Polsat Doku w Polsat News” nowościami

Sobotnie pasmo również otworzy „Nowy dzień z Polsat News”, który tego dnia będzie trwać do 9.30, a więc o 30 minut krócej niż dotychczas.

Z 10.30 na 9.30 przeniesiony zostanie 25-minutowy magazyn „Top wtop”, a tuż po nim widzowie zobaczą 15-minutowy blok „W rytmie dnia”.

O 10.15 zadebiutuje nowy program „Przegląd Rzeczpospolitej”, który potrwa 75 minut, a po nim stacja pokaże serwisy informacyjne w ramach godzinnego wydania „W rytmie dnia”.

Na 11.30 zaplanowano emisję premierowych odcinków audycji „W bliskim planie” Alicji Resich-Modlińskiej, która zostaje przeniesiona z godz. 19.30.

Od 12.00 do 17.30 widzowie zobaczą „W rytmie dnia” w przerwie miedzy 16.30 a 17.00 na „Horyzont zdarzeń”.

Na godz. 17.30 przygotowano kolejną nowość czyli trwające 75 minut pasmo „Polsat Doku w Polsat News”, które zastąpi m.in. magazyn Agaty Gierszewskiej i Magdaleny Woroń „Światowidz”.

Następnie widzowie bez zmian zobaczą główne wydanie „Wydarzeń” oraz program „Więcej Wydarzeń”, po którym będzie można obejrzeć kolejne wejście bloku „Obraz dnia”.

Bez zmian o 20.00 stacja będzie pokazywać „Skandalistów” Agnieszki Gozdyry, a o 21.00 - magazyn „Interwencja - Taka jest Polska”.

„Cztery strony prasy” i znane już widzom kontynuacje w niedziele

W niedzielne poranki „Nowy dzień z Polsat News” bez zmian będzie trwać do 9.00, a po jego zakończeniu widzowie zobaczą kolejne wydania „Śniadania z Polsat News”.

Niedzielną nowością stacji będzie magazyn „Cztery strony prasy” trwający od 10.00 do 11.00. W tej audycji będą gościć dziennikarze wiodących tytułów prasowych i internetowych by przedyskutować, skomentować i ocenić najważniejsze wydarzeniach minionego tygodnia. Program poprowadzi Joanna Wrześniewska-Sieger.

Kolejne 45 minut wypełni „W rytmie dnia”, a o 11.45 bez zmian widzowie zobaczą kolejne wydania audycji „Angelus”.

Od 12.30 do 17.30 widzowie zobaczą „W rytmie dnia” z przerwą na półgodzinny magazyn Fundacji Polsat „Wystarczy chcieć”, który bez zmian będzie pokazywany o 13.30.

Na 17.30 zaplanowano powtórki „W bliskim planie”, na 18.00 - „W rytmie dnia”, a o 18.20 widzowie zobaczą „Agropasję”, która zostanie przeniesiona z 17.30. Tradycyjnie na 18.50 zaplanowano główne wydanie „Wydarzeń”, na 19.15 - „Więcej Wydarzeń”, a na 19.30 - „Państwo w państwie”.

Tuż po „Państwo w państwie”, czyli o 21.00 w zupełnie nowym pasmie widzowie zobaczą kolejne odcinki „Prezydentów i premierów”, które dotychczas prowadził Jarosław Gugała.

Dorota Gawryluk: celem na nowe pozycje programowe jest zdobywanie coraz większej liczby widzów

Dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat Dorota Gawryluk informuje portal Wirtualnemedia.pl, że celem na nowe pozycje programowe jest zdobywanie coraz większej liczby widzów.

- Jesteśmy na rynku rozpoznawalni, mamy swoją markę, znakomitych dziennikarzy i unikatową ofertę oraz odróżniamy się od konkurentów. W długofalowej perspektywie chcemy być liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych. Jest to ambitny cel, ale mamy ogromny potencjał, który chcemy wykorzystywać - mówi. - Zmiana ramówki wynika z mojego świeżego spojrzenia na ludzi, ich talenty oraz inne posiadane przez nas zasoby, z których chcemy wyeksponować wszystko co najlepsze - dodaje.

Telewizja Polsat zdecydowała się wprowadzić wszystkie nowości na antenę Polsatu News w tym samym czasie, czyli w pierwszym tygodniu października.

 - Wprowadziliśmy wiele zmian i chcemy, aby widzowie poznali nasze nowe pozycje programowe i się do niej przyzwyczaili, więc nie planujemy kolejnych zmian. Stworzyliśmy nową ramówkę i liczymy, że widzowie ją zaakceptują - komentuje nam Dorota Gawryluk.

Nowa oprawa zadebiutuje później

Początkowo 1 października br. wraz z nowym studiem i ramówką miała zadebiutować również nowa oprawa Polsatu News, ale tak się nie stało. Oprawa zostanie zmieniona w najbliższym czasie, ale nadawca na razie nie ujawnia kiedy to dokładnie nastąpi.

W minionym półroczu grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 4,95 mld zł przychodów ze sprzedaży i 523,6 mln zł zysku netto. Firma miała sprzedanych 16,7 mln jednostkowych usług (2,6 proc. więcej niż rok wcześniej) i 5,72 mln abonentów (po spadku o 1,6 proc. w skali roku).

Dołącz do dyskusji: Nowa ramówka Polsat News z Racewicz i Rymanowskim. Dorota Gawryluk: Chcemy być liderem oglądalności

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jose
Ktoś tu czuje, z której strony w najbliższych latach będzie wiatr historii i ustawia się pod niego... Inny błędnie postawił diagnozę i będzie to jego kres...
odpowiedź
User
Gosia Dobra Rada
Chcemy byc liderem....zastapilabym zdaniem ´bedziemy liderem´. Waszym specom od korpokomunikacji zalecam wiecej szkolen.
odpowiedź
User
maja
Będziecie, jak pani zniknie z wizji!
odpowiedź