SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Transfery z TVN24 i Radia Łódź do Polsat News

Kanał informacyjny Polsat News rozszerza swój zespół redakcyjny. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl dołączyło do niego dwóch nowych wydawców. Jeden z nich przez ostatnią dekadę był związany z TVN24.

Program „Godziny szczytu” na antenie Polsat NewsArticle

Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat potwierdza w rozmowie z nami, że do stacji dołączyli w roli wydawców Dawid Siedzik i Tomasz Lasota. Siedzik był związany z TVN24 od października 2011 roku. Był m.in. wydawcą anteny, pasm i poranka. Pracował przy takich programach i pasmach jak „Loża prasowa”, „Dzień na żywo”, „Wstajesz i wiesz”, „Teleserwis” i „Tak jest”.

Nowy wydawca programu „Godziny szczytu”

Siedzik z kanałem informacyjnym Polsatu związał się w listopadzie, a od grudnia będzie wydawał program „Godziny szczytu” w Polsat News. Program ten jest nadawany od 3 lat od poniedziałku do piątku między godz. 16.30 a 18. Na antenie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z Polski, świata i sportu z przymrużeniem oka. Nie brakuje rozmów z ekspertami. Siedzik to absolwent politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Były dziennikarz TVP3 Łódź i Polskiego Radia w Polsat News

Do Polsat News w roli wydawcy dołączył też Tomasz Lasota. W latach 1994-2020 pracował w TVP3 Łódź, gdzie był reporterem, prezenterem i wydawcą. Prowadził m.in. „Łódzkie Wiadomości Dnia”. Na przełomie 2018 i 2019 roku pełnił obowiązki dyrektora łódzkiego oddziału TVP. W październiku ub.r. Lasota został szefem redakcji Informacji, Internetu i Projektów Audiowizualnych w Radiu Łódź. - Ma doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, jest wykładowcą akademickim –komentował wówczas w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl  Marcin Wąsiewicz, dyrektor programowy Radia Łódź.

Zmiany personalne w Polsat News

Na przełomie roku do Polsat News dołączy była prowadząca magazynu „Polska i świat” w TVN24 Katarzyna Zdanowicz. Poza pracą w kanale informacyjnym Polsatu będzie prowadziła popołudniowe i weekendowe wydania „Wydarzeń”. Od niedawna prezenterką w Polsat News jest Agata Biały-Cholewińska, żona Michała Cholewińskiego, który pracę w kanale informacyjnym Polsatu rozpoczął w czerwcu. Oboje zniknęli z anteny TVP Info po krytyce wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

Do zespołu reporterów Polsat News dołączyły: Aleksandra Dunajska-Minkiewicz (wcześniej przez wiele lat „Kurier Lubelski”), Agnieszka Witkowicz-Matolicz (dotychczasowa szefowa newsroomu należącego do Polsatu Radia Muzo.fm). Kanał informacyjny Polsatu zasiliły także dotychczasowe dziennikarki TVP3 Białystok Ewelina Brzozowa i Katarzyna Szatyłowicz, a także związana z wcześniej Radiem Wawa i Radiem Eska Nela Krysztofowicz.

Z redakcją Polsat News w ostatnich miesiącach pożegnali się m.in. Michał Giersz, Grzegorz Łaguna, Magdalena Cenker, Joanna Górska, Artur Molęda, Rafał Miżejewski, Marek Piotr Wójcicki, Mariusz Hradowycz, Wojciech Brzeziński i Mateusz Maranowski. Ten ostatni dołączył do zespołu TVP Info, gdzie przygotowuje m.in. wejścia na żywo.

Polsat News miał w październiku 2021 roku 1,5 proc. udziału w rynku.

Dołącz do dyskusji: Transfery z TVN24 i Radia Łódź do Polsat News

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
Transfery roku 😀
odpowiedź
User
Adam
Taka bieda, że aż nie ma jak hejtować
odpowiedź
User
Seba
A co w tym sensacyjnego?
odpowiedź